Jak dobře vybrat tablet. Nejdražší není nejlepší. Rozhodujte se podle velikosti displeje

  • Výběr správného tabletu komplikují široké způsoby využití
  • Důležité je stanovit, k čemu jej nejčastěji budete používat
  • V tomto článku poradíme, na co si dát při výběru pozor

1. Potřebujete tablet?

Základní otázkou, kterou je vhodné si položit, než se do výběru pustíte, je, zda tablet vůbec potřebujete a na co. Od toho se totiž odvíjí prakticky vše – od velikosti, výbavy až po cenu. Jiné požadavky na tablet má nenáročný uživatel, student či profesionál.

Tablet využijete, když:

  • Hledáte základní náhradu počítače
  • Chcete velký displej na cestách pro sledování videí
  • Malujete, kreslíte a obecně pracujete z grafikou
  • Rádi čtete elektronické knihy nebo časopisy
  • Potřebujete univerzální zařízení pro ovládání chytré domácnosti

Za co si u tabletu vlastně připlácíte? Jednoduše řečeno: za výbavu a kvalitu. Malý i velký tablet najdete dnes prakticky v každé cenové kategorii, ale kvalita zobrazení se výrazně liší a je rozdíl, zda sáhnete po levném tabletu s TFT panelem o HD rozlišení nebo FullHD AMOLEDu. Dražší tablety mají i vyšší obnovovací frekvenci displeje a další vylepšení, která zpříjemní používání.


Nejoblíbenější tablety

V závěru tohoto článku najdete ještě nejoblíbenější tablety v různých cenových kategoriích.


Stejné je to i s výkonem, zvukem a v neposlední řadě také s konektivitou. Stačí vám Wi-Fi nebo vyžadujete mobilní data? To jsou všechno otázky, na které je třeba si ujasnit odpověď.

Na dalším listu poradíme, jak vybrat tablet pro sebe a do domácnosti.

Jak vybírat elektroniku

Poradíme vám, jak dobře vybrat hardware a domácí elektroniku. Na co si dát pozor, čemu se vyhnout a co je naopak velmi důležité.  Srozumitelně a přehledně.

TelevizorySoundbary • RouterySSDChytré hodinkyProjektoryTabletyFotomobilyMonitoryÚložiště NAS3D tiskárnySluchátka • Herní konzole

A další desítky článků na téma Jak dobře vybrat

Diskuze (64) Další článek: Víte, co znamená „i“ ve slovu iPhone? Jeden význam se přímo nabízí, před 25 lety jich však bylo hned pět

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Android, Tablety, Windows, Mobilní data, Jak..., Displeje, iPadOS, Konektivita, Operační systémy, Wi-Fi, ARM, Displej, Velikost displeje, Mobil Hotspot, Uzavřenost, Hotspot, Excel, Cenová kategorie, Počítač, TFT, MAC, Platební údaj, Telefony s Androidem na Heureka.cz