Jak vypadá rozebraný Oppo Find N? Čínský výrobce se u pantu ze 136 součástek dokonale vyřádil

  • Podívejte se, jak vypadá Oppo Find N rozebraný do šroubku
  • V polovině skládacího displeje čeká kovová mřížka
  • Pant je složen ze 136 individuálních součástek a rozborka to potvrzuje

Zack Nelson z YouTube kanálu JerryRigEverything si vzal na mušku nejnovější skládačku Oppo Find N. Po úvodním základním testování odolnosti se na videu níže můžete podívat na postupnou rozborku skládačky, která začíná pěkně od podlahy. Do telefonu se vstupuje přes displejovou plochu, která se nejprve oddělí od zbytku telefonu. Za zmínku stojí výztuha s jakési kovové „síťoviny“, které zajišťuje, že překlad v displeji je v rozevřeném stavu prakticky minimální. 

Z displeje se nejprve odlepí plastová ochranná fólie, pod kterou se skutečně nachází vrstva ultratenkého skla (UTG), záď displejového panelu kovová. Bohužel, po odlepení displeje není umožněn žádný přístup k součástkám, a tak je třeba nejprve sejmout zadní skleněný kryt, který se při pokusu o odlepení rozpadne na milion částí. Telefon drží pohromadě 28 šroubků, po jejichž vymontování se postupně dostanete k baterii a k jednotlivým komponentům.

Konektory a tlačítka jsou chráněny gumovými prvky zajišťujícími voděodolnost, byť samotný telefon žádnou normu IP oficiálně nesplňuje. Voděodolný je i samotný reproduktor, USB-C konektor i další komponenty, které se mohou z těla pomalu odebírat. Samotná baterie má táhlo, za které ji můžete z těla velmi snadno odstranit. Po rozebrání vnějšího displeje se zpřístupní druhá baterie a také se konečně dostaneme k mechanismu pantu, který má být složen až ze 136 součástek. A to se také v praxi, u poměrně složitého návrhu pantu, potvrdilo. Redakční představení skládacího Oppo Find N si můžete přečíst zde.

Rozborka skládacího Oppo Find N:

Váš názor Další článek: E-mail na mobilu pro pokročilé. Toto je výběr nejšikovnějších poštovních aplikací

Témata článku: Oppo, Komponenty, JerryRigEverything, Skládací konstrukce, Rozborka, UTG, Oppo Find N, Oppo finda, Zack Nelson, Popis, Šroubek, Rozebrání, Telefon, Displej, Pant, Kovová mřížka, Součástka, Čínský výrobce