Jak zacházet s vodotěsným mobilem

  • Vodotěsný mobil není kamera pro potápěče
  • Je ve vašem zájmu, abyste jej do vody strkali co nejméně
  • Víte, co znamená zkratka IP68?

Máte vodotěsný mobil? Gratuluji, je to skvělá věc. Nevadí mu déšť, neohrozí jej kondenzace vzdušné vlhkosti a opravdu se s ním můžete jít vykoupat. Ale že je mobil vodotěsný, ještě neznamená, že byste jej měli máchat pokaždé, když uvidíte vodu.

Počítejte s tím, že mobil vymáchaný ve slané vodě, nebo třeba v džusu, je třeba dokonale opláchnout čistou vodou, jinak vám zkorodují konektory. Mobil také bude dlouho osychat. Odhaleným konektorům to trvá několik hodin, po které nefungují, takže nenabijete, neposlechnete si hudbu. Sluchátko se může vody zbavovat i několik dní.

Ano, s mobilem se dá fotit i natáčet video pod hladinou, ale není to ideální. Nefunguje totiž dotyková vrstva displeje. Fotit tedy můžete tlačítky pro regulaci hlasitosti, ale natáčení videa musíte spustit už nad hladinou.

Diskuze (16) Další článek: Sony se podařilo navýšit prodeje smartphonů, mobilní divize skončila v zisku

Témata článku: Smartphony, Video, Jak..., Zajímavosti, iPhone pro začátečníky, Voděodolnost, Vodotěsnost, Konektor, Vodotěsný mobil, Kamera, Džus, Jak, MOBI, Regulace hlasitosti, Voda, Dotyková vrstva, Mobil, Déšť, Potápěč, Vzdušná vlhkost, Wikipedia, Skvělá věc, Hladina, Kondenzace, Slaná voda