Jaká je pravda (nejen) o kameře v novém iPhonu SE? Rozborka iFixit odhalila vše

Ať už přídomek SE znamená Second nebo Special Edition, Apple na reinkarnaci jeho dva a půl roku starého iPhonu 8 sází. I když přináší starý design a lákavou cenu, vnitřek telefonu Apple iPhone SE (2020) by měl být kompletně nový. Server iFixit jeho rozebráním zjistil, jak se věci skutečně mají.

S iPhony 11 má nové SE společný procesor A13 Bionic, gigabitové LTE s 2×2 MIMO, Wi‑Fi 6 (802.11ax) s 2×2 MIMO, Bluetooth 5.0 a NFC. A to je vlastně všechno. Zbytek vychází z iPhonu 8. Je jím nejen 4,7“ Retina HD displej s rozlišením 1 334 × 750 (326 ppi), technologií True Tone a širokým barevným gamutem (P3), který však přišel o 3D Touch, ale i 12Mpx širokoúhlý fotoaparát s f/1,8. Vylepšovalo se totiž zejména softwarově, kdy přibylo Smart HDR a portrétní režim.

Původně panovaly dohady, zda je kamera z iPhonu 8 nebo iPhonu XR. V přímém porovnání iFixitu je díky velikosti modulu zřejmé, že jde právě o ten ze staršího modelu telefonu. Vývojáři stojící za aplikací Halide (149 Kč pro iOS) však publikovali poměrně zajímavý rozbor, ze kterého vychází iPhone SE 2. generace jako možný král jednofčočkových telefonů.

Jako první iPhone totiž umí generovat portrétový efekt za pomoci jediného 2D obrazu. iPhone XR k tomu používal tzv. „zaostřovací pixely“, kterými však nové SE díky staré specifikaci fotoaparátu nedisponuje. Vše tak řeší výkonný procesor se strojovým učením. V nativní aplikaci Fotoaparát tedy nepočítejte s tím, že budete moci portrétem fotit cokoli jiného, než lidské tváře. Aplikace Halide to ale podobně jako u iPhonu XR umožňuje.

Diskuze (53) Další článek: Google po půl roce začal prodávat nová sluchátka Pixel Buds. U nás je zatím nekoupíte

Témata článku: Apple, iPhone, Fotoaparát, NFC, Wi-Fi, iFixit, Rozborka, Apple iPhone SE (2020), IFixitu, Aplikace, True Ton, Rozebrání, Special Edition, Procesor, Smart HDR, Kamera, Jak, Telefon, Apple iPhone na Heureka.cz