Jako brýle pro noční vidění. Vyzkoušejte si aplikaci pro smartphony s ToF snímači

U smartphonů od Samsungu se ToF snímače (Time of Flight) objevily poprvé u Galalaxy S10 5G. Podle jihokorejsců měl tento čtvrtý „fotoaparát“ přinést kvalitnější vnímání prostoru okolo telefonu, což šlo využít např. při focení a natáčení videí v režimu Živého zaostření - popředí zůstalo zaostřené, zbytek pak byl efektně rozostřen. A jak ToF snímače použít v praxi? Třeba pro noční vidění. ToF snímače dokáží pomocí pulzního světla detekovat až 300 tisíc bodů okolo telefonu, což lze efektivně využít k detekci objektů v úplně tmavých prostorech.

Na Google Play se objevila aplikace Night Vision, která je kompatibilní s Galaxy S20 Ultra, Galaxy S20+, Galaxy Note10+, Galaxy S10 5G a také s dalšími vybranými smartphony osazenými ToF snímači, např. s Huawei P30 Pro, LG V60 nebo s Honor View 20. Snímače většinou zvládají vyšší rozlišení, ovšem grafický driver v současné době propustí na výstup maximálně rozlišení 240 × 180 pix, pouze u řady Galaxy S20 a také u Galaxy Note10+ je v hledáčku k dispozici rozlišení 320 × 240 pix.

Aplikace Night Vision - pohled očima predátora:

Aplikace sice nedokáže pořídit video ani fotografii, ovšem to, co vidíte v hledáčku, si můžete alespoň nascreenovat. Vyobrazená „heatmapa“ červenou a oranžovou znázorňuje popředí, zelenou a černou pak vzdálené nebo naopak příliš blízké plochy a objekty. Výstupy z aplikace můžete vidět v naší galerii. Aplikaci Night Vision bezplatně stahujte z Google Play.

Diskuze (5) Další článek: Červnový ceník T-Mobilu: Huawei P40 Pro, nové Alcately a iPady

Témata článku: Honor, Huawei, Samsung, Mobilní aplikace, Google Play, ToF, Brýle, 3D fotoaparát, Snímač, Honor View 20, Huawei P30 Pro, Huawei P30 Pro 256GB, LG V60 ThinQ, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G 512GB, Samsung Galaxy S20+, Night Vision, Vidění, Honor View, Pro +, Tim of flight, Noční vidění, Aplikace