Jako kamera z vesmíru. Meteomapa Windy má úchvatnou novinku

Skvělá meteomapa Windy.com se naučila plynule zobrazit animované satelitní snímky. Po spuštění tak připomínají video natočené v reálném čase, i když jde o časosběr se snímky vzdálenými 5 až 15 minut. Dosud byly přechody trhané, teď je vývojáři Windy zjemnili dopočítáním mezisnímků.

Stejnou technologii najdeme v moderních televizorech (motion smoothing), kde se video z původních 24 či 25 fps převádí na 50 nebo dokonce 100 snímků, takže působí plynuleji (ne všichni z toho mají radost). Interpolace ale mívá za následek artefakty, u satelitních map ji může způsobit například oblačnost proudící  různými směry. S tím si algoritmus neporadí a zprůměrování pohybu nebude hezké. Funkci lze vypnout v Menu | Nastavení | Smooth satellite animation.

Plynulá animace také spotřebuje více dat, proto se tvůrci zatím nerozhodli, jestli ji implementují i do mobilních aplikací. Zatím je dostupná pouze na webu. Hlava projektu, Ivo Lukačovič, říká, že satelitní snímky jsou teď detailnější a ostřejší.

Od minulého měsíce služba nabízí také předplatné v ceně 95 Kč (3 €) měsíčně či 550 Kč (19 €) ročně. Lukačovič uvádí, že náklady na provoz každým rokem stoupají na dvojnásobek a Windy si na sebe nevydělá. Proto též zvažuje, že zavede reklamy nebo web pro neplatiče „zpomalí“.

Ukázka nové plynulejší animace ve srovnání se sratou kostrbatější:

Diskuze (1) Další článek: Mluvili jsme česky na iPhone. Hello Emma je hlasový asistent, který stojí za vyzkoušení

Témata článku: Aplikace, Počasí, Vesmír, Satelit, Windy, Menu, Ivo Lukačovič, Snímek, Novinka, Animace, Kamera, Satelitní mapa, Plynulá animace, Satelitní snímek


Určitě si přečtěte

Co nezvládl Apple, dokázali Číňané. Nabíječka AirPower je na světě, ale nese značku Xiaomi
David Polesný
Nabíjecí podložkaBezdrátové nabíjení
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin