Jako na karaoke. Spotify začíná zobrazovat texty přehrávaných písní

Spotify v listopadu oznámila, že nabídne zobrazování textů přehrávaných písniček v reálném čase. Už tehdy odstartoval testovací provoz na omezeném vzorku uživatelů, teď podle Android Police začalo postupné globální nasazování. Funkce se aktivuje na straně serveru, bez ohledu na verzi aplikace ji tedy někteří uživatelé mají, jiní zatím ne. Podle některých zpráv budou texty vidět i ve webové verzi služby.

Na novince Spotify spolupracuje se službou Musicxmatch, která již od roku 2011 nabízí svou vlastní mobilní aplikaci spojující hudební přehrávač a zobrazování textů písniček. S ohledem rozsah knihovny Spotify není překvapením, že funkce není k dispozici u všech skladeb. Ty otextované poznáte podle štítku „Lyrics“.

Text je zobrazován jako překryvná vrstva pod obrázkem alba a lze ho přepnout do režimu celé obrazovky. Aplikace ví, kterou část písně právě posloucháte, a podle toho graficky zvýrazňuje a posouvá odpovídající úryvek textu jako u karaoke.

Apple Music podobnou funkci nabízí několik měsíců (texty ručně přepisuje tým lidí) a dá se předpokládat, že konkurenti jako YouTube Music nebudou chtít zůstat pozadu.

Diskuze (2) Další článek: Vzniká obří aliance s cílem dostat kvalitní internet na palubu letadel. Bude zadarmo!

Témata článku: Aplikace, Hudba v mobilu, Apple Music, Spotify, YouTube Music, Písnička, Zobrazování, Karaoke, Text, Píseň, Android Police, Jak


Určitě si přečtěte

Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze