James Bond by záviděl - Telson TWC-1030

Na mobilní scéně se objevil další mobil ve stylu náramkových hodinek. Jsou tak šílené, že si ani nedovedeme představit, zda je bude někdo doopravdy nosit. Za své funkce se však stydět nemusí.
James Bond by záviděl - Telson TWC-1030

Klepněte pro větší obrázek

Na letošním veletrhu IT KOREA-KIECO 2003 mohli účastníci poprvé spatřit futuristický telefon Telson TWC-1030 ve stylu náramkových hodinek. Oproti obdobným variantám konkurenčních výrobců (jmenujme např. Samsung a jeho WristWatch) je Telson objemný a budí respekt. S nadsázkou lze říct, že by jím nepohrdl ani známý agent Bond. Přes tento prapodivný vzhled se doopravdy počítá s prodejem. Cílovými trhy budou státy Asie a také USA (Telson pracuje v sítích CDMA 2000).

Zařízení o rozměrech 71 x 36.2 x 14.95 mm váží pouhých 93 gramů. Hlavní komunikačním prostředkem je trochu odsazený barevný displej, který zobrazí jen 256 barev. Barevný displej bude zapotřebí k prohlížení pořízených fotografií. Digitální foťáček je externí a s telefonem komunikuje pomocí IrDA portu. Rozlišení foťáčku je standardních 330 tisíc pixelů.

Podle výrobce budou hodinky umět surfovat jak po vlnách WAPu, tak pokročile smskovat díky technologii EMS. Telefonní seznam pojme 200 kontaktů; pro textovky místo nezbylo. Hodinky lze s úspěchem použít i jako diktafon – délka záznamu však není známa. Hlasové poznámky lze následně přehrát pomocí hlasitého odposlechu. Informace výrobce hovoří také o synchronizaci s počítačem, z čehož lze odvodit i přítomnost PIM aplikací.

Po hudební stránce neudělá nový Telson nikomu ostudu – jeho vyzvánění je polyfonní (16hlasé). S těmito „hodinkami“ můžete hovořit až 90 minut a v pohotovosti je udržíte po dobu 120 hodin. Bližší informace na webu výrobce.

Diskuze (6) Další článek: Zahrajte si hada na Siemensu S55, SL55 a M55

Témata článku: James, James BondVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Američané přemýšlí, zda dává smysl raketová přeprava lidí a nákladu kolem Země

Američané přemýšlí, zda dává smysl raketová přeprava lidí a nákladu kolem Země

** AFRL nedávno oznámili spuštění čtvrtého programu Vanguard zvaného Rocket Cargo ** Jde o první program tohoto typu, za který zodpovídají US Space Force ** Cílem bude zjistit, zda je možné a ekonomicky přijatelné v rámci Země přepravovat osoby i náklady raketami

Stanislav Mihulka
VojenstvíDopravaRaketa
Jako pyramida. Patent telefonu Vivo překvapí čtyřmi výsuvnými fotoaparáty
Martin Miksa
PeriskopČtyřnásobný fotoaparátPatent
Cyberpunk 2077 dostane další velký update spolu s vydáním verzí pro next-gen konzole

Cyberpunk 2077 dostane další velký update spolu s vydáním verzí pro next-gen konzole

V nedávném finančním reportu se studio CD Projekt RED podělilo o pár zajímavostí. Hlavními tématy byly Cyberpunk a next-gen verze Zaklínače 3.

Martin Nahodil
Zaklínač 3: Divoký honCD Projekt REDCyberpunk 2077Byznys
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Rusko přišlo s návrhem vybudovat na Marsu jadernou elektrárnu
Jiří Černý
ElektrárnaReaktorMarsRusko