Jarní úklid v aplikaci Fotky Google. Snímky budou konečně řazeny do složek, těšte se i na import a digitalizaci

  • Google si konečně vzpomněl i na mobilní aplikaci Fotky
  • Konečně nabídne pokročilý způsob filtrace fotek
  • A změn se dočká i práce se screenshoty či samotné sdílení fotografií

Google připravil jarní update aplikace Fotky Google, který se soustředí zejména na vylepšení uživatelského rozhraní. A zatímco v současné verzi aplikace jsou fotky řazeny „bez ladu a skladu“, např. screenshoty najdete přímo mezi fotografiemi, v nové verzi aplikace, která je součástí každého Androidu s balíkem služeb GMS, se to výrazně změní.

Aplikace Google Fotky dospěla, a tak se v záložce Knihovna začnou konečně správně filtrovat fotografie. Složky mohou být zobrazeny v podobě uživatelského listu nebo matice, fotky tedy budou filtrovány, nejen podle typu (např. alba, sdílená alba), ale také zobrazeny přesně podle složek, v nichž se fotky nacházejí. Google přímo v tomto seznamu nabídne i možnosti pro import fotek z jiných zdrojů či pro jejich snadno „digitalizaci“. Fyzické fotky je možné přes apku Fotky Google „přefotit“ do digitální podoby.

Z fotografií je možné nově vytvářet digitální fotoknihy, Google slibuje daleko snadnější a přímočařejší postup při sdílení fotek a videí. Na jedné obrazovce např. uvidíte veškerý sdílený obsah mezi členy domácnosti, fotografie, které pochází z textových konverzací na sociálních sítích či obsah, který je sdílen mezi několika samostatnými složkami. Změn se dočkají i screenshoty. Při jejich prohlížení aplikace nabídne kontextové nabídky s návrhy pro vykopírování textu, ořezání screenu či pro vyhledání zobrazeného objektu přes Google Lens

Šest let stará verze aplikace Google Fotek se dodnes příliš nezměnila:

Aktualizace aplikace Google Fotky bude vydána v příštím týdnu pro Android, následně se nová verze aplikace dostane i na iOS. Aplikaci Google Fotky je bezplatně dostupná na Google Play a App Storu, kde ji můžete taktéž rovnou aktualizovat na novější verzi. 

Zdroj Google Blog

Diskuze (9) Další článek: Pozná každý metr. Telefony s nejvyššími čipy od Qualcommu nabídnou přesnější zjištění polohy

Témata článku: Google, Android, Mobilní aplikace, iOS, Google Play, Update, Fotky Google, Fotografie, Aktualizace, Screenshot, Úklid, Sdílení fotek, Složka, Aplikace, Fotka, App Store, Import, Google blog, Digitalizace, Google Fotka, Telefony s Androidem na Heureka.cz