Javová hra Street - netradiční plošinovka

Do vašeho města vpadli nepřátelé a ničí vše, co jim přijde pod ruku. Chcete uprchnout. Doma jste našli brokovnici a jdete do ulic probít si cestu pryč. Jestli se to povede, záleží jen na vaší obratnosti. Dávejte si pozor, jde o život!
Javová hra Street - netradiční plošinovka

Tak je prezentován příběh hry Street od české firmy I-Commerce, s. r. o. Tato hra se dá nazvat netradiční plošinovkou. Celý příběh se odehrává v kanalizaci pod městem, kde bojujete s nepřáteli – vojáky v zelených uniformách. Vaší jedinou zbraní je dvojhlavňová brokovnice s přesně dvěma náboji. Pokud je vypálíte, musíte dobít ze zásoby. Oproti klasickým plošinovkám je váš hrdina také dosti omezen v pohybu. Může sice skákat, ale nemůže vylézt o patro výše. K transportu na delší vzdálenosti a mezi jednotlivými patry slouží teleporty. Dálší překážku tvoří systém spínačů a dveří. Na zemi můžete najít krabici s náboji pro brokovnici a lékárničky pro vašeho hrdinu.

Pod slupkou země

Vlastní boj probíhá skoro vždy naprosto stejně - jakmile seskočíte na stejnou úroveň k nepříteli, nepřítel se přitiskne ke zdi. Pak následuje přestřelka a kombinování, kdy nepřítel vystoupí z úkrytu, zda vystřelit či radši nabít. Může to znít zábavně, ale časem se veškeré souboje mění v jedno – v nudu. Pokud ovšem nenarazíte na větší množství nepřátel, pak se souboj mění v jedno – v pohromu pro vašeho hrdinu. Jsou-li ve stejné chodbě tři či dokonce více nepřátel, je prakticky nemožné stačit vystřelit a prostě budete mrtví, ať se snažíte sebevíc. Toto se dá nazvat až sadismem ze strany autorů vůči hráčům.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Grafika hry by se dala popsat jedním slovem – jednotvárná. Celou hru se pohybujete ve stejně vypadajícím prostředí, zabíjíte stejné nepřátele, nacházíte stejné teleporty, otevíráte stejně vypadající dveře. Ano, něco podobného by se dalo říct o řadě her, ale zde by se grafika také dala nazvat nemastnou neslanou. Další věcí, kterou ve hře určitě nepřehlídnete, je množství červené barvy – potažmo krve. Její množství se jistě bez problémů vyrovná jakémukoliv americkému akčnímu filmu. Grafiku zkrátka nelze popsat jinak než jako mírný podprůměr. Porozhlédněte se po obrázcích zde okolo a zkuste si udělat názor sami – můj již znáte.

Ovládání je lepší 

Přejděme k ovládání – zde nebudu vyčítat absolutně nic, ovládání je dotaženo k dokonalosti a hrdina naprosto přesně reaguje na vaše povely. Ze začátku se možná může zdát trošku složitější, ale v okamžiku, kdy se vám dostane do rukou, ovládáte hrdinu téměř jako kus svého těla. Klávesy 4 a 6 jsou pro pohyb vlevo/vpravo 1 a 3 pro skok doleva/doprava, 5 pro střelbu, 2 pro krytí (nezabírá, jsou-li nepřátelé příliš blízko), 8 pro sbírání předmětů, používání teleportů a mačkání tlačítek, 0 pro nabití brokovnice.

Shrňme tedy v posladním odstavci celou hru. Námět a „pravidla boje“ ve hře jsou na dnešní dobu netradiční. Oproti tomu jsou boje rovnou sadistické (pro vás). Grafika nic moc, zvuky téměř žádné. Oproti tomu dobře provedené ovládání. Hra je určena pro Nokie a prodává ji u nás T-Mobile za cenu 39 Kč.

Diskuze (3) Další článek: Nastavení wapu a MMS u nejnovějších Nokií

Témata článku: Software pro mobily, Street, Uniforma, Plošinovka, Net, Celý příběh, Str, Hra


Určitě si přečtěte