Je poslanec Tlustý odposloucháván?

Poslanec Vlastimil Tlustý se včera postaral o pozdvižení, když oznámíl, že jej někdo odposlouchává. Do kauzy se zapojil premiér a ministr vnitra - jenže skutečnost je možná mnohem prozaičtější a snadno vysvětlitelná. Oživeno: další odposlechy a úprk poslanců ODS ke konkurenčním operátorům.
Je poslanec Tlustý odposloucháván?

Co se vlastně stalo? Vlastimilu Tlustému přišla ve čtvrtek na mobil textová zpráva, že má záznam ve své hlasové schránce. Na něm byl nahrán záznam jeho jednání, které vedl desátého února ve své kanceláři. Šéf poslaneckého klubu ODS ihned zalarmoval ministra vnitra Grosse a premiéra Špidlu, aby se případem údajného odposlechu začali zabývat.

Laik žasne, odborník se diví

Místo myšlenek na spiknutí a trestnou činnost nás napadají reálná vysvětlení. Velmi pravděpodobně nastala tato situace: Tlustý během jednání omylem vytočil číslo někoho z telefonního seznamu, kdo používá Eurotel a má aktivní hlasovou schránku. Stačí zapomenout zamknout klávesnici, pohnout mobilem v kapse a je to.

Hovor spadnul na druhé straně do schránky, kde zůstal ve formě hlasové zprávy po dobu deseti dnů - to je standardní doba uložení. Zpráva se po této době vrátí zpět tomu, kdo ji namluvil, přehraje se mu ve sluchátku. Odpovídá to i časově, protože poslanci zpráva došla 20. února, tedy přesně deset dní po uplynutí inkriminovaného jednání.

Pro potvrzení této hypotézy by stačilo, kdyby se Vlastimil Tlustý podíval do podrobného výpisu svých hovorů, kde by pravděpodobně našel dlouhý telefonát, který proběhl v době schůzky.

Druhá možnost je málo pravděpodobná. Kdyby druhý účastník schůzky vytočil omylem Tlustého číslo (měl ho třeba v paměti posledních hovorů, když se s Tlustým domlouval na jednání), a část rozhovoru nahrál Tlustému do schránky, výsledek by také mohl vypadat jako špionáž. Nicméně v tomto případě by zpráva přišla Tlustému okamžitě, ne až pod deseti dnech.

Napadají vás další možnosti, co se mohlo stát? Věříte ve spiknutí, nebo raději zůstáváte nohama na zemi?

Oživeno v sobotu 18.00: S téměř stejným případem údajného odposlechu přišel dnes poslanec Jan Klas. Opět jde o nahraný rozhovor coby vzkaz v hlasové schránce. Server Novinky se odvolává na ČTK a píše, že někteří poslanci ODS se po aférách s odposlechy Tlustého a Klase rozhodli přejít k jinému mobilnímu operátorovi.

Diskuze (60) Další článek: Přečtěte si recenze Nokie 2100 a 6800, Alcatelu OT 715 a Sharpu GX 13

Témata článku: Ostatní, Poslanec, Druhý účastníkVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Švédové vyzývají Evropskou unii, aby zakázala těžbu kryptoměn. Bojí se o životní prostředí

Švédové vyzývají Evropskou unii, aby zakázala těžbu kryptoměn. Bojí se o životní prostředí

** Ředitelé dvou švédských orgánů chtějí zakázat těžbu kryptoměn ** Důvodem jsou negativní dopady na životní prostředí ** Kryptoměny jsou prý z pohledu klimatických změn hrozbou

Karel Kilián
ŠvédskoEvropská unieKryptoměny
Nejlepší aplikace pro tento týden: Detektor silničních radarů a konkurence pro Clubhouse

Nejlepší aplikace pro tento týden: Detektor silničních radarů a konkurence pro Clubhouse

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Pro práci i zábavu. Vybrali jsme 13 tabletů, které se vyplatí koupit

Pro práci i zábavu. Vybrali jsme 13 tabletů, které se vyplatí koupit

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 13 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa
TabletyNákup a ceny