Je vám smutno po klasickém iPodu? Bezplatná appka vám vrátí jeho vzhled i ovládání

S příchodem iPhonů začal odchod iPodu Classic do křemíkového nebe, až Apple jeho prodej ukončil úplně. Jeho ikonický design se však líbí i dnes, a proto vývojář Louis Anslow vytvořil bezplatnou aplikaci Rewound, která vám klasické rozhraní vrátí.

Aplikace nemá přehnané nároky na funkčnost. Jediné, co nabízí, je hudební přehrávač ve stylu iPodu Classic. Zatím spolupracuje jen s Apple Music, vývojář však přislíbil i podporu Spotify. Po instalaci byste ale mohli být zklamaní, chybí totiž klasické kolečko Click Wheel.

Jak vývojář vysvětluje, důvodem je duševní vlastnictví Applu. Kdyby kolečko do aplikace udělal, Apple ji patrně nepustí do AppStoru. Proto jej decentně obešel. Aplikace je sice i v tomto případě dobře ovladatelná, ale něco prostě chybí. Click Wheel si ale můžete stáhnout. V nabídce Add Skin budete přesměrováni na sociální sítě vývojáře, kde si můžete vybrat z množství témat a barevných rozvržení.

Displej iPhonu nebo iPodu touch minimálně s iOS 10 pak skutečně vypadá, jako starý známý iPod. Protože se se skinem změní i rozložení ovládacích prvků, tak když jedete prstem po kruhu, nabídky se posouvají zcela korektně (i když trochu pomaleji), jednotlivá tlačítka také fungují zcela tak, jak byste očekávali. Navíc je zde pro navození maximálně realistického dojmu přítomna i haptická odezva.

Diskuze (2) Další článek: Blesková akce. Stavte se dnes večer do Mi Storu pro obaly a skla za korunu!

Témata článku: Mobilní aplikace, Aplikace, Spotify, AppStore, Apple Music, iPod Touch, iPod, Vzhled, Ovládání, Kolečko, IPod Classic, Vývojář


Určitě si přečtěte