Jeden kabel vládne všem konektorům. S magnetickými kabely vám stačí jen sbírka koncovek

Přestože se chaos v konektorech mobilních telefonů za poslední roky trochu zmírnil zejména kvůli velkému nasazení USB-C, zejména applisté často bojují s nošením dalších nabíječek kvůli Lightningu, případně stejný problém můžete mít pokud vlastníte ještě nějaké starší zařízení s microUSB. Přesto se lze plného batohu kabelů a nabíječek elegantně vyhnout.

Řešením může mohou být magnetické kabely. Lépe řečeno kabely s magnetickými koncovkami. Nejde o úplnou novinku na trhu, ale přesto mezi uživateli nejsou příliš známé, ačkoli je nabízí hned několik výrobců. Jejich hlavní výhodou je univerzálnost. Stačí vám jeden kabel s univerzálním magnetickým zakončením a poté sbírka koncovek konektorů, které používáte.

 

USB-C, Lightning, microUSB všechny magneticky přichytíte ke stejnému kabelu. Je to rychlejší a šetrnější, než pokaždé trefovat konektorem zdířku. Magnetické kabely lze využívat i k datovému přenosu a v případě některých druhů nepřijdete ani o rychlé dobíjení. Výhodou oddělené koncovky navíc je, že můžete zůstat dlouhodobě v telefonu a zabráníte tím zanesením konektoru nečistotami.

Magnetických kabelů již existuje celá řada. Mohou být různě dlouhé, opletené, různě rychlé a vyrábí je spousta výrobců. Na našem trhu můžete nalézt značky jako Mobilly, Vention, Hama, kabely pod vlastní značkou prodává i Alza. Za pohodlí si samozřejmě  trochu připlatíte, ale i tak se dají magnetické kabely pořídit už za 300 Kč.

Magnetické nabíjení táhne. Viz nabíjení Apple Magsafe:

Diskuze (27) Další článek: Vánoční nabídka O2: Vlastní bezdrátová sluchátka a tisícovka sleva na mobil za každou službu

Témata článku: , , , , , , , , , , Kabel, Sbírka, Lightningu, Hama, Koncovka, Univerzálnost, Kabela, Apple MagSafe, Batoh, Mobilní telefon