Jeden vypadá jako iPhone, druhý jako herní RedMagic. Tato značka si u novinek s designem hlavu neláme

  • Čínská značka Cubot neměla ke kopírování designu nikdy daleko
  • U posledních novinek kopíruje starší iPhone a herní telefon
  • Jenže za zlomek ceny oproti „originálům“

Značka Cubot patří mezi známější čínské značky, tedy, pokud pomineme giganty Xiaomi, Honor či Huawei. Mezi její poslední novinky však patří telefony, které se snaží parazitovat na designu známějších telefonů, a to za zlomek jejich pořizovací ceny. Cubot už oznámil celkem čtyři telefony, které se na trh dostanou s čistým Androidem 13, jenže dva z nich, jako by z oka vypadly stávajícím telefonům. Posuďte sami.

Cubot P80 má sice názvem blízko ke smartphonům značky Huawei, jinak je však patrná výrazná inspirace iPhonem. Široké hrany, tvar skleněných zad i samotného fotomodulu - to už jsme někde viděli... Na zádech je připraven trojitý fotoaparáty (48 + 2 + 0,3 Mpx), přední stranu telefonu vyplňuje 6,6" IPS displej s rozlišením Full HD+, výřezem pro 24MPx selfie a výraznou spodní bradou. Do bočního slotu vložíte až dvě nanoSIM karty (nebo jednu a k ní paměťovku), na bočním rámu najdete i čtečku otisků prstů, baterie má kapacitu 5 200 mAh.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Originál (iPhone 13 Pro) a kopie (Cubot P80). Čínská značka kopírovala jen záda telefonu, displeji tak chybí typický široký výřez

Telefon pohání 16nm procesor MT8788V/WA od Mediateku, který doplňuje 256GB úložiště a 8GB RAM. K ní si můžete ještě připočíst 8GB virtuální RAM. Úložiště zase rozšíříte až 1TB microSD kartami. Telefon podporuje NFC, dvoupásmovou Wi-Fi, Bluetooth 4.2 a USB-C. Maximem mobilní konektivity jsou sítě LTE. Tato „kopie“ iPhonu se bude v létě prodávat i v Česku, a to za zhruba čtyři tisíce korun.

Kopírují se nejen iPhony...

Cubot X70 si zase vzal zcela jasnou inspiraci z herních telefonů značky RedMagic, která vzniká pod záštitou čínské firmy ZTE. A i tentokrát je to zejména kvůli plastovým zádům jedné z barevných variant. Do kovového těla byl vsazen 6,6" IPS displej s rozlišením Full HD+ a 120Hz obnovovací frekvencí. Kapacita baterie je stejná jako u výše zmiňovaného modelu, měnil se jen hlavní fotoaparát. Ten má trochu netradiční rozlišení 100 Mpx, a ne 108 megapixelů, jak bývá dobrým zvykem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Originál (Red Magic 7 Pro) a kopie (Cubot X70). Zvláště druhá barenvá varianta vypadá úplně stejně jako herní telefon od Red Magicu, došlo pouze k přesunu fotoaparátů a k několika kosmetickým úpravám

Telefon si buduje auru „herního“ smartphonu, jenže procesor Helio G99 znamená, že se v Antutu dostanete na skóre pod 400 tisíc bodů. A to není žádný „zázrak“. A nepomůže tomu ani 24GB RAM (12GB fyzická + 12GB virtuální) či 256GB paměť rozšiřitelná microSD kartami. Telefon má hybridní boční slot, čtečku otisků prstů a podporuje i NFC pro bezkontaktní platby. Baterii dobijete zrychleně 18 Watty.

Představení telefonu Cubot X70:

I tento telefon od Cubotu se zřejmě díky nízké ceně v průběhu léta dostane i do Česka, očekáváme u něj cenovku okolo 6 tisíc korun.

Je pro vás design telefonu natolik důležitý, že byste kvůli nižší ceně sáhli i po evidentní kopii? Nebo je pro vás důležitá značka a originál, i přesto, že stojí několikanásobně více? Podělte se o váš komentář v diskusi pod článkem.

Váš názor Další článek: Populární ChatGPT už má svou aplikaci pro iPhone. Dokáže to stejné, co na desktopu

Témata článku: Cubot, iPhone, Android, Smartphony, Fotoaparát, MediaTek, Design, NFC, Android 13, Bluetooth, USB-C, Herní mobily, Čína, Trojitý fotoaparát, Kopie, Výřez v displeji, Čínská značka, Poslední novinka, Česká republika, Značka, Full HD, Red Magic, Telefon, Full HD +, Kopírování, Apple iPhone na Heureka.cz