Jedinečná galerie: tak fotí mobilní telefony!

Připravili jsme pro vás novou službu – velkou galerii fotografií pořízených mobilními telefony. Podívejte se, co všechno je mobilem možné zachytit a jak kvalitně. Hlasujte pro nejlepší fotky, najděte nejlepší fotomobil a sami se pochlubte svými výtvory!
Jedinečná galerie: tak fotí mobilní telefony!

K čemu jsou fotoaparáty v mobilu? Konečně vám na tuto otázku odpovíme. Stačí, když navštívíte novou galerii fotomobilů na adrese galerie.mobilmania.cz a budete mít jasno. Fotografie pořízené výhradně mobilními telefony jsou zde řazeny nejen podle tématického zaměření, ale také podle typu mobilního telefonu. Můžete se kochat kreativitou autorů nebo zkoumat, který mobil dělá nejhezčí fotky.

Prohlížejte, žasněte

Fotoaparátem je dnes vybavena většina vyspělejších mobilních telefonů a u těch dražších se běžně setkáváme s dvoumegapixelovým rozlišením a ani tři megapixely nejsou dnes žádným překvapením. Snad každý sem tam něco vyfotí, někteří si z fotografování mobilem udělali koníček. Všem dáváme možnost, aby se svými snímky pořízenými mobilním telefonem pochlubili. Vystavenou fotografii mohou ostatní čtenáři ohodnotit nebo okomentovat a hlavně poslouží pro hodnocení kvality fotomobilu, kterým byla fotografie pořízena.

Navštivte galerii na adrese galerie.mobilmania.cz a vybírejte:

  • fotografie podle značek telefonů – stačí vybrat z roletky název výrobce a typ mobilního telefonu. Pokud se v roletce vámi hledaný telefon nenachází, není k němu zatím v galerii žádná fotografie. Při výběru typu mobilního telefonu pak hned vidíte, kolik ukázkových fotografií je k dispozici.

    Klepněte pro větší obrázek
    Výběr fotografií podle typu mobilního telefonu

  • fotogalerie podle témat – podívejte se na tvůrčí práci autorů a na to, jak si mobilní telefony poradí se zachycením různých scén. Vyberte si ze seznamu požadovanou kategorii a prohlédněte si fotografie, které vás zajímají. Hned vedle názvu kategorie vidíte, kolik fotografií se v ní nachází a kolik k nim je přiřazeno komentářů ostatních čtenářů.

Klepněte pro větší obrázek
Výběr fotografií podle tématu

Pokud hledáte konkrétní fotografii, můžete ji vyhledat podle názvu. A jestli si chcete naopak jen tak prohlédnout pár pěkných obrázků, odrolujte hned na úvodní stránce galerie trochu níže a pod blokem s posledními přidanými fotografiemi najdete blok nejoblíbenějších (nejčastěji shlédnutých) fotografií. Nechybí ani box s odkazy na nejlépe hodnocené fotografie a dílčí galerie nejaktivnějších autorů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vyhledávání podle názvu • nejoblíbenější fotografie • nejlépe hodnocené fotografie a nejaktivnější autoři

Tato galerie patří jen mobilům

Daleko více však můžete galerii využívat po přihlášení. Přihlásíte se prostřednictvím odkazu vpravo nahoře a jako přihlašovací údaje vám poslouží přihlašovací jméno a heslo z mobilfóra. Pokud jej nemáte, neváhejte se registrovat (je to zdarma a není to nic složitého).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Galerie bez přihlášení • nové možnosti a funkce po přihlášení

Jakmile se přihlásíte, můžete do galerie nahrávat svoje vlastní fotografie pořízené mobilním telefonem. Důrazně připomínám, že do galerie patří pouze snímky pořízené mobilním telefonem! Pokud zjistíme, že byl nějaký obrázek pořízen běžným digitálním fotoaparátem, smažeme jej. Samozřejmě není v našich silách vše uhlídat, ale je snad v našem společném zájmu vybudovat kvalitní galerii fotografií, které budou sledovat vývoj fotomobilů.

Pokud se chcete pochlubit fotografiemi pořízenými digitálním fotoaparátem, který neumí zároveň telefonovat, zařaďte ji do podobné galerie serveru DIGIarena.cz. A jestli jsou ve vašem fotografickém repertoáru samé automobily, jistě najdou takové fotografie větší uplatnění ve specializované galerii serveru AutoRevue.cz.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
DIGIarena – galerie snímků z běžných fotoaparátů • AutoRevue – jedno auto vedle druhého

Pochlubte se svými výtvory

Po přihlášení se vám v horní oranžové liště zobrazí další nabídka. Najdete zde položku Nahrát fotografie, pod kterou se skrývá jednoduchý formulář pro přidání nové fotografie do galerie.

Nejprve vyberte kategorii, do které chcete vámi přidávanou fotografii zařadit, následně vyberte typ telefonu, kterým byla fotografie pořízena. Následně snímek najděte na disku svého počítače a do zbývajících kolonek dopište název a popisek fotografie podle uvedených instrukcí. Pak už stačí kliknout na tlačítko Nahrát fotografii.

Fotografii před nahráváním nemusíte nijak zmenšovat či upravovat. Naopak bude dobré, pokud zůstane bez úprav tak, jak ji telefonem zachytíte. Ostatní čtenáři tak mohou lépe posoudit kvalitu vestavěného fotoaparátu ve vašem typu mobilu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vkládání fotografie • povedlo se, fotka je v galerii • seznam všech mých fotografií

Pozor, pro nahrávání fotografií platí jistá omezení. Protože chceme, aby v galerii bylo jen to nejlepší, co se vám kdy podařilo mobilem zachytit, umožnili jsme vkládání maximálně tří fotografií denně. Zároveň jsme trochu limitováni kapacitou serveru a proto jsme dali do začátku každému 20 MB prostoru pro své fotografie.

Kliknutím na odkaz Moje fotografie v horní liště se dostanete k seznamu svých fotografií.

Chvalte a kritizujte!

Prohlížení fotografií je velmi snadné. Z náhledových obrázků si vyberte fotografii, která vás nejvíce zaujala a klikněte na ni. Uvidíte ji ve zvětšeném náhledu a pro plnou velikost stačí kliknout ještě jednou – otevře se v novém okně. Další fotografie v dané kategorii jsou zobrazeny v pruhu nahoře.

Po přihlášení máte kromě možnosti přidávat své vlastní fotografie ještě jednu mocnou zbraň – můžete k ostatním fotografiím přidávat hodnocení a komentáře. Oznámkujte fotografie ostatních čtenářů a napište jim vzkaz – může to být pochvala nebo třeba rada, jak závěr příště vylepšit. Hodnocení se vztahuje pouze na tvůrčí přístup autora, nikoli kvalitu fotomobilu.

Klepněte pro větší obrázek 
Hodnocení a komentáře k fotografii

Archiv se ním bude postupně rozrůstat a objeví se v něm mnoho zajímavých snímků, které si zaslouží zvláštní pozornost. Můžete se proto těšit na vyhodnocování fotografie týdne, rady odborníků na vylepšení fotografií, různé fotografické soutěže apod. Ale teď už konec čtení a vrhněte se do prohlížení! Stačí kliknout přímo sem.

Diskuze (45) Další článek: Co Vánoce, to bitka operátorů: čím lákali až tři léta zpět?

Témata článku: Focení mobilem, Ostatní, Galerie, Telefony, Telefon, MOBI, GAL, Mobil, Mobilní telefon, Fotografie pořízený


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 9

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 28

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21