Jedna do práce, druhá na doma. Google v Androidu rozdělí některé aplikace

Google plánuje přinést do Androidu šikovnou funkci, která dosud byla výsadou pouze některých nadstaveb různých výrobců. Jedná se možnost duplicitních aplikací, kdy lze jednu využívat pro osobní a druhou pro pracovní účely. V Androidu pak bude v seznamu aplikací přímo přepínač, který aplikace podle tohoto typu bude filtrovat.

Zároveň při přepnutí do osobního či pracovního režimu dojde k omezení funkcionality té druhé, takže nebude moci zobrazovat notifikace nebo například polohu. Samozřejmostí je oddělení dat těchto aplikací, aby například firemní verze nemohla přistupovat k datům té osobní.

Funkce je nyní dostupná exkluzivně pro podnikové zákazníky nicméně již v roce 2022 se rozšíří mezi všechny uživatele využívající služby Google Workspace. To se bude hodit zejména zaměstnancům, kteří využívají služby Google doma pro osobní účely, ale i ve firmě. Funkce však bude omezena pouze pro služby Googlu.

Představení Androidu 12:

Zdroj: Google, Via: Engadget

Diskuze (6) Další článek: „Chcete služby jako v Polsku? Odjeďte do Polska“. Třeba pro 30 GB a neomezené volání za 100 Kč

Témata článku: Google, , , , , , , , Aplikace, Data, Funkce, Google Workspace, Účel, Představení,