Jedna do práce, druhá na doma. Google v Androidu rozdělí některé aplikace

Google plánuje přinést do Androidu šikovnou funkci, která dosud byla výsadou pouze některých nadstaveb různých výrobců. Jedná se možnost duplicitních aplikací, kdy lze jednu využívat pro osobní a druhou pro pracovní účely. V Androidu pak bude v seznamu aplikací přímo přepínač, který aplikace podle tohoto typu bude filtrovat.

Zároveň při přepnutí do osobního či pracovního režimu dojde k omezení funkcionality té druhé, takže nebude moci zobrazovat notifikace nebo například polohu. Samozřejmostí je oddělení dat těchto aplikací, aby například firemní verze nemohla přistupovat k datům té osobní.

Funkce je nyní dostupná exkluzivně pro podnikové zákazníky nicméně již v roce 2022 se rozšíří mezi všechny uživatele využívající služby Google Workspace. To se bude hodit zejména zaměstnancům, kteří využívají služby Google doma pro osobní účely, ale i ve firmě. Funkce však bude omezena pouze pro služby Googlu.

Představení Androidu 12:

Zdroj: Google, Via: Engadget

Diskuze (6) Další článek: „Chcete služby jako v Polsku? Odjeďte do Polska“. Třeba pro 30 GB a neomezené volání za 100 Kč

Témata článku: Google, Android, Smartphony, Mobilní aplikace, Google, Material You, Pixel, Služba, Google Workspace, Aplikace, Funkce, Účel, Představení, Data, Telefony s Androidem na Heureka.czHity na cestě. Jaké hry si zahrajete v prosinci 2021: Halo Infinite, Solar Ash a další

Hity na cestě. Jaké hry si zahrajete v prosinci 2021: Halo Infinite, Solar Ash a další

Na závěr roku letos moc velkých pecek nemáme. Čeká nás pořádně nabitý závěr zimy a začátek jara a v mezičase můžete dát šanci některým z menších kousků.

Martin Nahodil
Agenda
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Kupujeme televizor: kdy vyžadovat HDMI 2.1 a kdy stačí HDMI 2.0

Kupujeme televizor: kdy vyžadovat HDMI 2.1 a kdy stačí HDMI 2.0

HDMI 2.1 letos dorazilo v plné síle a už není výsadou několika televizorů. Co přináší hráčům? A co filmovým fanouškům?

Jaromír Puk
Televizory