Jelly Bean už to má za sebou. Google ukončuje podporu 9 let starého systému

Google představil platformu Jelly Bean v roce 2012 společně s tabletem Nexus 7, ovšem od té doby se do Androidu dostala celá spousta softwarových novinek. Programátoři tvrdošíjně dodržovali zpětnou kompatibilitu, takže byla spousta nových softwarových novinek a „fičur“ portována i na starší verze Androidu. Protože však k letošnímu červenci poklesl počet aktivních zařízení s Androidem 4.1 - 4.3 pod jedno procento, bude v srpnu podpora tohoto systému ukončena.

A to znamená, že na telefony v oběhu ještě dorazí aktualizační balíček Služby obchodu Play ve verzi 21.30.99, přičemž žádný další update už telefony neobdrží. Nově bude jako nejnižší verze Androidu oficiálně podporován KitKat (Android 4.4), a Google vývojářům striktně doporučuje, aby kompatibilitu nově vyvíjených aplikacích cílili od této verze výše. Pokud však vývojáři evidují u svých aplikací enormní zájem ze strany uživatelů s Jelly Bean, mohou do obchodu nahrávat updaty aplikace i pro starší verze Androidu. Musí však být distribuovány samostatně.

Máte ještě ve svém smartphonu nebo tabletu Android Jelly Bean? Pak je čas na jeho brzkou výměnu, protože po konci updatů Google služeb už americký gigant na tak staré verzi systému nebude opravovat případné kritické chyby a díry v zabezpečení, které by se v systému mohly objevit. Připomeňme, že tyto staré telefony již dlouho nedostávají aktualizace zabezpečení, a brzy u nich mj. přestane fungovat i bezpečnostní bariéra Play Protect. A to je o důvod víc proč přejít na některé z novějších zařízení.

Zavzpomínejte na Googe I/O 2012, kdy byl představen Android Jelly Bean:

Zdroj Googleblog

Diskuze (5) Další článek: Samsung Galaxy S22 přijde v lednu. A to rovnou s 200MPx foťákem Olympus

Témata článku: , , , , , , , Play protect, Aplikace, Verze, Jelly Bean, Starý systém, Googleblog, Stará verze,