Jérôme Arnaud, CEO Doro: Proč jsme lepší než „číňani“

Rozhovor se šéfem firmy Doro, která na náš trh začíná dovážet seniorské mobily vyšší cenové a kvalitativní kategorie. Čím jsou výjimečné?

Dostali jsme možnost vyzpovídat Jérôme Arnauda – CEO společnosti Doro, která se pomalu zabydluje i na českém trhu. Co je na mobilech Doro zajímavého? Čím jsou výjimečné? Proč by měl senior zaplatit trojnásobek ceny „no-name“ výrobku podobného vzezření?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jérôme Arnaud pochází z Francie, kde vystudoval inženýrství na univerzitě Ecole Centrale v Paříži. Začínal ve společnostech French Lagardère group, MatraSystèmes Information (MSI), Matra Communication and Matra Nortel Communications, kde vedl tým telekomunikačních operací. Ve společnosti Doro pracuje od roku 2000, v roce 2008 se stal generálním ředitelem společnosti. Tuto funkci zastává dodnes.
  • Jakým způsobem působí firma Doro v České republice? Před nedávnem jsme jednali s dovozcem, ale to už zřejmě není aktuální informace…

S českým trhem se teprve seznamujeme, nicméně naše výrobky jsou pro prodej na českém trhu připraveny, zejména přednastavením českého jazyka v mobilních telefonech. Zákazníci mohou telefony Doro v Česku již koupit v místních internetových obchodech (například Alza.cz). Právě jednáme o prodeji mobilních telefonů Doro v kamenných obchodech. Jakmile se nám podaří je do obchodů umístit, začneme v České republice komunikovat intenzivněji prostřednictvím marketingové kampaně. Více ale zatím neprozradím, protože se jedná o naše interní plány a „know how“.

  • Co je na výrobcích Doro zvláštního? Proč by měl senior zaplatit trojnásobek ceny bezejmenného mobilu z Číny, i když oba vypadají docela podobně, a podobně dělají podobné věci?

Narozdíl od levných produktů z Číny, používají Doro mobilní telefony starší lidé mnohem raději, protože s nimi lépe slyší, bezproblémově je ovládají a navíc se jim líbí jejich stylový design. Pokud chcete seniory přesvědčit, aby používali mobil, máte jen jednu příležitost.

Jakmile jim nabídnete nevhodný produkt, bude trvat hodně dlouho, než budou ochotní mobilní telefon znovu použít. Kromě toho naše výrobky splňují softwarové i hardwarové standardy kvality, aby uspokojily i ty nejnáročnější požadavky operátorů.

  • Jakým způsobem zjišťujete, co je pro seniory dobré, co opravdu zvládnou a budou používat?

Společnost Doro vynakládá nemalé finanční prostředky, úsilí a čas na to, aby opravdu porozuměla potřebám koncových uživatelů v daném subsegmentu. Pořádáme tzv. focus groups, diskuze a rozhovory se současnými seniory o jejich očekáváních i zvyklostech. Právě výsledky tohoto zkoumání slouží jako podklad pro vývoj našich produktů. Mimochodem to je další faktor, kterým se od levných čínských výrobků odlišujeme.

  • Máte portfolio rozdělené do nějakých stupňů složitosti? Není přece senior, jako senior…

Pomocí segmentace našich zákazníků v cílové skupině rozlišujeme nabízené produkty dle daného subsegmentu, ale také na základě závažnosti a míry postižení seniora. Například nabízíme různé modely telefonů Doro, které lépe vyhovují klientům se ztrátou sluchu, zrakově postiženým, nebo zákazníkům, kteří vykazují znaky mentálního postižení apod.

  • Jak je to s napojením bezpečnostních systémů v telefonech Doro na záchranné složky?

Funkce SOS tlačítka je integrovaná v celé řadě mobilních telefonů Doro. Lze ji nastavit tak, aby tísňovou informaci vysílala na libovolný počet telefonních čísel jako hovor i SMS. Ve spolupráci s našimi partnery můžeme naprogramovat různé scénáře podle lokality a potřeb seniorů tak, aby to bylo přijatelné pro místní státní orgány.

  • Jak si představujete ideální spolupráci se záchrannou službou v České republice? Jakým způsobem se snažíte omezit počet planých poplachů?

Zatím se záchrannou službou České republiky nespolupracujeme, ani jsme o partnerství nejednali. Co se týče ostatních zemí, tak ani tam nejednáme přímo se složkami národního záchranného systému. Našimi partnery jsou callcentra. Profesionálně vyškolení pracovníci situaci dle typu nouzového volání z telefonu Doro vyhodnotí a v závažných případech, například, když senior neodpovídá, přivolají záchrannou službu.

  • Jakým směrem se budou seniorské mobily ubírat do budoucna? Je nějaká funkce, kterou chcete integrovat?

Ve společnosti Doro věříme, že se senioři budou dále vzdělávat, stejně jako my budeme muset stale vylepšovat naši nabídku. Další generace seniorů bude již více technologicky pokročilejší většina z nich již bude používat smartphony, než dosáhne důchodového věku. Obecně má mobilní průmysl tendenci ubírat se ekologičtějším směrem, pomocí kombinace různých aplikací a hardwarových prvků. Dle mého názoru bude segment uživatelsky jednoduchých mobilních telefonů tento trend následovat, ale s menším zpožděním.

Diskuze (6) Další článek: ADSL modem T-Mobile má 3G jako zálohou. Můžete jej mít zdarma

Témata článku: Doro, Pro seniory, AR, Rozhovory, Nortel, Pro +, Cin, Lep, CEO, Trojnásobek ceny, Státní orgán, Číňan, Čina, Planý poplach



Hry zadarmo, nebo se slevou: pobíhání s dinosaury v ARK a tahové fantasy Gloomhaven zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: pobíhání s dinosaury v ARK a tahové fantasy Gloomhaven zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Michal Maliarov
Hry zdarmaTéma
Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

** Mobilní výrobci přestali Dxomarku posílat telefony na testování ** Výsledky DXO se stále používají, tak v čem je problém? ** Pokud nemá telefon šanci na první místo, testování se nevyplatí

Martin Chroust
FotomobilyDxOMarkFocení mobilem
Recenze herního notebooku Lenovo Legion 7. Výkonný kolos s novým Intelem a RGB diskotékou

Recenze herního notebooku Lenovo Legion 7. Výkonný kolos s novým Intelem a RGB diskotékou

Když chcete to nejlepší, musíte si připlatit. Protože každá sranda něco stojí. Stojí za to i nejnovější Legion?

Michal Maliarov
RecenzeHardware
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
V Koreji otestovali zrušený LG Rollable. Mobil s výsuvným displejem měl potenciál, ale asi by nenadchl

V Koreji otestovali zrušený LG Rollable. Mobil s výsuvným displejem měl potenciál, ale asi by nenadchl

** LG Rollable to na trh těsně nestihl, mobilní divize skončila** Dostali jej zaměstnanci LG, a jeden z nich jej zapůjčil na testování ** Telefon měl velký potenciál, ale současně i technologické rezervy

Martin Chroust
Rolovací displejFlexibilní displej
Nový patent Bungie na dotyková zařízení podporuje spekulaci o vývoji mobilní verze Destiny

Nový patent Bungie na dotyková zařízení podporuje spekulaci o vývoji mobilní verze Destiny

Chystá se populární online střílečka opravdu na mobilní zařízení?

Michal Maliarov
BungieMobilní hrySpekulace
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
18 tipů a triků pro WhatsApp, které možná neznáte

18 tipů a triků pro WhatsApp, které možná neznáte

** WhatsApp je jedna z nejrozšířenějších komunikačních aplikací ** Obsahuje mnoho skrytých funkcí, které vylepší používání ** Zde najdete tipy na ty nejužitečnější

Adam Kos
WhatsAppTipy a triky