Za měsíc startuje WWDC, ale ještě dnes stihne Apple jednu keynote. Představí na ní nové iPady

Apple oznámil termín plánované keynote, tentokrát s titulem „Let loose”. O události se spekulovalo již několik týdnů a hned v úvodu je třeba říci, že její termín konání je velmi nestandardní.

Akce totiž proběhne v úterý 7. května v 16:00 našeho času. Pro firmu jde jednak o nezvykle brzký čas, obzvláště k časovému posunu, kdy v USA bude teprve 7 ráno. A zadruhé samotný květen je pro Apple skoro novinkou, protože naposledy v květnu pořádal akci roce 1999, jinak si vždy vše výhradně nechával až na červen s WWDC.

Klepněte pro větší obrázek
Na poměry Applu bude keynote pořádána v nestandardní měsíc i čas. Apple si pro akci vybral rovnou 6 designů pozvánek, další najdete v galerii.

Navzdory zvláštnostem je ale hlavní novinka chystané keynote poměrně jasná a vyplývá už z grafiky samotné pozvánky. Půjde o očekávané iPady Pro s novými čipsety Apple M3. Tablety se dočkají OLED displeje a tenčích rámečků. Očekává se také iPad Air s čipsetem M2 a vůbec poprvé bychom mohli spatřit Air i v 12,9" velikosti. Jak iPady Pro, i Air by měly konečně přinést FaceID kamerku na delší straně pro přirozenější použití v orientaci tabletu na šířku.

Mluví se také o nové tužce Apple Pencil, jejíž představení napovídá i zobrazení v grafice pozvánky. Očekává se, že by měla nabídnout nějaké nové „mačkací” gesto s možnou podporou systému visionOS pro chytré brýle. Samozřejmostí bude jistě představení i dalšího příslušenství k tabletům, jako jsou ochranné kryty či klávesnice.

Naopak už výrazně méně pravděpodobné je uvedení iPhonu SE 4. generace. Zde jsme s predikcí opatrní, protože na jedné straně dochází k výraznějším změnám na globálním trhu smartphonů a přece jen i Apple by mohl mít potřebu nějak zareagovat, nicméně většina spekulací dosud představení „levného“ iPhonu SE 4. generace předpokládala až na rok 2025.

Keynote můžete sledovat živě ve videu v tomto článku:

Diskuze (2) Další článek: Baterie Enovix mají namířeno do mobilů. Slibují vyšší energetickou hustotu, která se časem ještě zlepší

Témata článku: Apple, , , , , , , , , , , Pozvánka, Air, Představení,