Joy-Cony už spojíte i s iPhony. Systém iOS 16 nativně podporuje herní ovladače od Nintenda

  • Herní ovladače Joy-Con známe díky Nintendu Switch
  • Již dříve jsme mohli ovladače připojit k Androidu
  • Od iOS 16 můžete Joy-Cony připojit i k iPhonům, co vše dokáží?

Apple na keynote WWDC22 ukázal spoustu hardwarových a softwarových novinek, na které jsme si posvítili v samostatných článcích. Dočkali jsme se třeba nové verze iPadOS 16 či oznámení nové verze mobilního operačního systému iOS 16. A právě do něj se dostal i nečekaný softwarový doplněk - nativní podpora herních ovladačů od Nintenda.

Ano, chápete správně. Pokud máte doma herní konzoli Nintendo Switch, můžete ovladače Joy-Con, mimo Androidů, nově spárovat i s iPhony. Při hraní her tedy nebudete potřebovat speciální herní ovladače, ale vystačíte si s Joy-Cony. A to v samostatné nebo v kombinované podobě, kterou si vytvoříte díky „docku“, který najdete v základní krabici Nintenda Switch. Alternativně můžete s iOS 16 spárovat i samostatný ovladače Nintendo Switch Pro.

Klepněte pro větší obrázek
Systém iOS 16 se dokáže vůbec poprvé připojit k Joy-Conům z Nintenda Switch

Podle vývojářů mají Joy-Cony velkou variabilitu. Přes Bluetooth můžete připojit jeden Joy-Con, který nabídne základní ovládání, současně však můžete připojit i druhý, čímž si patřičně rozšíříte možnosti ovládání. Joy-cony mohou být připojeny samostatně, tedy každý pro jednoho hráče, nebo mohou být oba dynamicky spojeny v jeden celek. Pro změnu režimu stačí podržet tlačítko pro screenshot na levém ovladači a klávesu „Home“ na pravém.


Nejoblíbenější herní konzole od Nintenda

Nintendo Switch OLED Nintendo Switch OLED
nabízí 77 obchodů za ceny od 8 100 Kč
Porovnat ceny
Nintendo Switch Nintendo Switch
nabízí 76 obchodů za ceny od 5 829 Kč
Porovnat ceny
Nintendo Switch Lite Nintendo Switch Lite
nabízí 54 obchodů za ceny od 4 599 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené herní konzole od Nintenda


Jako první na podporu Joy-Conů upozornil vývojář stojící za alternativním obchodem AltStore pro iOS, který potvrdil funkčnost herních ovladačů u vlastního emulátoru Delta. Je zřejmé, že se podpory Joy-Conů dočkají i hry, které si běžně stáhnete na App Storu, na první oficiálně podporovaný titul však zatím stále čekáme.

Co vše dokáží Joy-cony u Androidů:

Zdroj Rileytestut

Váš názor Další článek: Xiaomi 12 Ultra bude fotomonstrum. Ostrůvek na zádech svými rozměry předčí i leckteré chytré hodinky

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Apple, Android, iOS, gamepad, Software pro mobily, Bluetooth, Mobilní hry, Nintendo, Ovladač, App Store, Nintendo Switch, Herní, Herní ovladač, IPhonům, Herní konzole, Telefony s Androidem na Heureka.cz