Jsme otroky mobilních telefonů!

Britská studie jednoznačně prokázala, že nás mobilní telefony pomalu zotročují. Prostředek, který nám měl zajistit nezávislosti a snazší komunikaci, se tak obrací proti nám.
Jsme otroky mobilních telefonů!

Byly stvořeny, aby poskytly pocit svobody, nezávislosti, ale také kontroly a zábavy. Avšak namísto toho nás pomalu zotročují. Závislosti na mobilních telefonech se nedávno věnovala společnost  Henley Managment Centre a výsledky studie leckoho překvapily. Výzkum, kterého se zúčastnilo asi tisíc respondentů z Velké Británie, jednoznačně potvrdil až nezdravou závislost na mobilních telefonech mezi mládeží. Starší generace vychází z průzkumu lépe, neboť je více skeptická a mobilní telefon považuje hlavně za prostředek ke komunikaci.  Avšak i v této skupině vyšlo najevo, že mobilní telefon jim často slouží i pro pobavení. Klepněte pro větší obrázek

Některé závěry studie byly doslova šokující, a to když asi polovina mladých lidí přiznala velmi silný citový vztah ke svému mobilnímu telefonu, jehož případnou ztrátu popisovala podobně jako úmrtí bližního. Přehnané upnutí k mobilnímu telefonu poté jen dosvědčil další závěr – mnoho mladých lidí považuje mobilní telefon jako součást vlastní osoby.

I když průzkum probíhal v Anglii, poměrně snadno se dá aplikovat i zdejší poměry. Jen si vzpomeňte, kdy jste naposledy vyšli ven bez svého mobilního miláčka. Z nějakého důvodu nemáte potřebnou sílu jej ani vypnout, byť by se to v některých chvílích hodilo. A tak by šlo pokračovat dále.

Kromě spousty nudných výsledků, které studie přinesla, vyplavalo na povrch i několik zábavných skutečností. Téměř většina mladých uživatelů se shodla, že SMSkovat s rodiči je "uncool" - neboli nemoderní a nezábavné - zkrátka "out". A mimochodem, víte co je první věc, na kterou se zeptá skoro každý, když někomu volá? No přece: "Kde jsi?"

Výsledky studie byly zveřejněny na TimesOnline, odkud jsme také čerpali.

Diskuze (34) Další článek: Oskar: volejte si v rodině levněji

Témata článku: Ostatní, Mobilní telefon, Mobil, MOBI, TelefonV menších komunitách je Wikipedia zranitelná. V některých zemích roznáší dezinformace

V menších komunitách je Wikipedia zranitelná. V některých zemích roznáší dezinformace

** Některé neanglické Wikipedie šíří nepravdivé informace o globálním oteplování. ** Dle Wikimedia Foundation je potřeba rozšířit komunitu. ** Západní filozofie Wikipedie v některých kulturách nemusí být chápána.

Petr Urban
DezinformaceWikipedia
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Jolt - akční Kate Beckinsale dorazí na Prime Video
Tomáš Holčík
TrailerFilmy a seriály