Garmin, to není jen řada Epix. Tyto modely toho nabídnou víc, a ani nemusíte být potápěč

  • Řada Garmin Epix je synonymem nejvýkonnějších hodinek
  • Mají hned několik dalších, speciálních alternativ
  • Základ je u Marq, Descent, Quatix, D2, Tactix a Approach stejný

Epix je nejvyšší řada hodinek Garmin pro rekreační sportovce i profesionály. Nejnovější generace nabízí tři velikosti těla a výrazný masivní design, který je společný s řadou Fénix. Od něj se Epix liší především technologií displeje.

Příliš se ale neví o tom, že Garmin od Epixů odvozuje hned několik dalších speciálních variant hodinek. Z jejich názvů se vám zamotá hlava, mají různé funkce navíc – a také jiný vzhled, často zajímavější. Jsou neokoukané, mají odlišné ciferníky a místo uniformního Epixu tak můžete nosit hodinky, které v okolí nikdo nemá.

Funkční a měřící základ totiž zůstává většinou stejný. Hodinky mají displej AMOLED, bývají postavené na nové generaci hardwaru s duální GPS, do všech modelů se ovšem nedostal nový snímač srdečního tepu Elevate 5. Na druhou stranu, starší a nový snímač měří prakticky stejně, a tak by jeho typ nemusel být hlavním kritériem při výběru hodinek.

Garminy pro jachtaře

Cena: 18 936 Kč až 32 718 Kč

Hodinky Garmin Quatix 7 Pro jsou vybaveny odolným safírovým sklíčkem displeje, který je zasazený do titanového rámečku s karbonovou povrchovou úpravou a kovovým krytem tlačítek. A to v modročerné barevné kombinaci, přičemž některé součásti hodinek jsou vyrobené z recyklovaných oceánských plastů. 

Klepněte pro větší obrázek
Modro-černá kombinace jachtařským hodinkám od Garminu prostě sedí

Hodinky působí svěžím dojmem, mají skvělou výdrž, dobře čitelný dotykový displej, výkonnou svítilnu a možnost propojení s vybranými námořními plottery Garmin. Specialitou hodinek je zobrazení námořních map Navionics (musí se dokoupit samostatně), změna kurzu lodi a sledování parametrů plavby přímo ze zápěstí, ovládání palubního audia nebo vzdálené ukládání trasových bodů. Současně mají přednahrané profily pro záznam vodních sportů a souvisejících aktivit. Pokud si však tyto námořní funkce odmyslíte, dostanete do rukou „Epixy“, které budou vzbuzovat pozornost.

Diskuze (27) Další článek: Garmin Epix Pro nikdy nebyly levnější. Outdoorové hodinky s AMOLEDem a dlouhou vydrží stojí 15 741 Kč

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , , , , , , , Garmin Tactix, Mapa, Topo Czech, Right, Potápěč, Garmin Epix, Displej, Descent, Garmin Approach, Kill Switch, Řemínek, Quatix, Vzhled, MARQ, Parašutista,