Kaktus získal přístup do 5G sítě. Jeho zákazníci teď mohou datovat rychlostí až 500 Mbit/s

Virtuální operátor Kaktus konečně získal od T-Mobilu „povolení“ k přístupu do 5G sítě. Technologicky už nebudou zákazníci „lowcostového“ virtuála proti velkému mateřskému operátorovi nijak znevýhodněni. Maximální rychlost stahování v 5G síti bude až 500 Mbit/s, upload zrychlí ze současných 50 Mbit/s na dvojnásobek, tedy 100 Mbit/s.

Klepněte pro větší obrázek

Přitom ještě před letošními letními prázdninami si museli zákazníci Kaktusu vystačit s rychlostí přenosu 50 Mbit/s v obou směrech. Ke zrychlení na 300 Mbit/s pro download došlo k 1. červenci. Samozřejmě že i u nově proklamovaných rychlostí jde pouze o teoretické maximální hodnoty – v praxi záleží na dostupné technologii v daném místě sítě. S mapou pokrytí Kaktus odkazuje přímo na stránky mateřského T-Mobilu.

Dalšími funkcemi, které síť Kaktusu podporuje už od letních prázdnin, jsou VoLTE a VoWiFi. Obě se týkají telefonování ve formě klasických hlasových hovorů. S podporou obou standardů se pro hlasový hovor nemusí telefon odpojovat do starší 2G (GSM) sítě, může zůstat na 4G a ihned sestavit spojení. Další výhodou je zachování běžících datových přenosů na pozadí i v průběhu telefonního hovoru.

Diskuze (74) Další článek: iPhone se přehřívá, výrobce konkurenčních telefonů má pro Apple řešení – chladič na záda

Témata článku: T-Mobile, Kaktus, Virtuální operátoři, 5G, Maximální rychlost, Síť, Virtuální operátor, Přístup, Zákazníci, GSM, Letní prázdniny, Operátor, Rychlost