Kam s mobilem na výlet. Tyto aplikace vás dovedou na úžasná místa v Česku. Pěšky i na kole

  • Teplé počasí pomalu vybízí k letním toulkám krajinou
  • Tipy na výlety se dozvíte přímo ve smartphonu
  • Stačí používat některou z námi vybraných aplikací

Blíží se čas letních výletů a dovolených, a tak si spousta z nás bude, stejně jako každý rok, klást stále tu stejnou otázku: „Tak kam dneska vyrazíme“? Tipy na výlety můžete najít v televizi, na sociálních sítích, dozvědět se je od přátel... nebo třeba rovnou v mobilu. Stačí si stáhnout šikovnou mobilní aplikaci, a všechny zajímavé cíle, blízké i vzdálené, známé i neznámé, budete mít doslova na dosah ruky. Možná ani nevíte, že doslova za humny najdete zajímavý cíl výletu. Ať už na procházce s manželkou a dětmi nebo na túře s kamarády.

Aplikací, které slouží k turistickým návrhům po Česku, je hned několik. Některé z nich nás však nezaujaly, a tak doporučíme pět nejzajímavějších, které se hodí k plánování výletů či dokonce k jejich zaznamenávání. Všechny níže uvedené aplikace si bezplatně stáhnete pro Android i pro systém iOS.

Kudy z nudy – Tipy na výlety

Aplikace Kudy z nudy - Tipy na výlety pochází z pera agentury Czechtourism, podpora cestovního ruchu je tedy v aplikaci od jejího počátku. A pokud jste už dříve používali stejnojmenné webové stránky, budete jako doma. Stačí se přihlásit, a do mobilu si vezmete svou dřívější historii. Tedy včetně vašich fotek, navštívených a oblíbených míst nebo získaných odznaků.

Klepněte pro větší obrázek
Aplikace Kudy z nudy

V aplikaci můžete vyhledat akce a aktivity, a to podle termínu či místa konání. Nebo se můžete nechat překvapit v sekci Objevuj. Různé eventy (gastronomie, lázně, přírody, sporty, zážitky, kultura, apod.) můžete hledat i fulltextově, popř. se na mapě podívat, co se u vás v nadcházejících dnech děje nejblíže. Někdy se jedná o celoroční akce, např. expozice či výstavy, jindy o jednorázové události. Všechny druhy akci si můžete vyfiltrovat, takže se vám v mapě zobrazí jen ty, které vyhledáváte. Jen barevnost filtrů není dotažena do dokonalosti, mezi bílou a šedou je tak malý rozdíl, že na první pohled nepoznáte, které typy aktivit a zážitků máte vypnuté, a které jsou naopak aktivní.

Jejich umístění na mapě však není úplně chytré, např. informace o cyklostezce nebo o vlakovém speciálu tak spočívají na radnici města, a nikoliv na nádraží nebo na začátku cyklostezky. A pokud pořádáte akci, můžete ji přímo přes aplikaci vytvořit, resp. aplikace váš odkáže na webové rozhraní, kde akci ve svém okolí rychle přidáte. Akce můžete přidat do seznamu navštívených nebo uložit mezi oblíbené. Tato data se pak prováží s vaším profilem. 

Klepněte pro větší obrázek
Mapa může působit dosti neuspořádaným dojmem, body zájmu se neshlukují, ale překrývají se

Aplikace funguje pouze online, můžete si sice nastavit režim pro úsporu dat, vývojáři v něm však nedoporučují zoomovat. V mapě jsou evidentně akce, která v daný čas neplatí (např. bludiště v kukuřičném poli na jaře), někdy také zlobí dotyky na body zájmu, které aplikace občas nezaregistruje.

Jenže, v roce 2023 by to chtělo trochu navíc. Aplikace by mohla doporučovat další body zájmu podle těch, které jste už navštívili. Historie navštívených míst by se mohla ukládat automaticky, vždyť sama aplikace ví, kde se aktuálně nacházíte, tak proč tyto informace od aplikace ukládat ručně?

Aplikace je bezplatně dostupná na Google Play a App Storu.

Diskuze (4) Další článek: Nová dopravní značka na obzoru. Řidiče upozorní na zvýšený výskyt „smartphonových zombie“

Témata článku: Android, Smartphony, Mobilní aplikace, iOS, Google Play, Gmail, Mapy, Pro turisty a cyklisty, Škoda, Offline, Vyškov, Na kole, Trasa, Kudy z nudy, App Store, Czechtourism, Tip, Seznam, Google Mapa, Mapa, Dětské hřiště, Česká republika, Aplikace, Úžasné místo, Výlet, Telefony s Androidem na Heureka.cz