Kamera s mobilem, brýle s Bluetooth a moderní mucholapka

Co je nového v mobilním světě nápadů, rekordů a kuriozit? Podíváme se na pětimegapixelový fotomobil, digitální kameru se kterou se dovoláte, nebo brýle vybavené Bluetooth. Raději byste něco bláznivějšího? Co třeba podvozek pro mobil nebo masožravou květinu na baterie?
Kamera s mobilem, brýle s Bluetooth a moderní mucholapka

To tu ještě nebylo – kamera s mobilem

Korejská společnost Pantech&Curitel je ve své domovině třetím největším výrobcem mobilních telefonů hned po Samsungu a LG, přitom je však přesvědčivě nejaktivnějším novátorem. Vždyť nemine měsíc, aby Pantech&Curitel nepředstavil alespoň pár novinek. A jedním z nejzajímavějších přírůstků nedávné doby je přístroj PH-L4000V.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Je to kamera nebo mobil?

Označení přístroj jsem v závěru předchozího odstavce použil záměrně. Těžko lze tento kousek techniky nazývat jen mobilním telefonem, přestože jej výrobce takto prezentuje. Na první pohled byste přitom hádali, že se jedná o digitální kameru. PH-L4000V pracuje v sítích CDMA a jedná se o poměrně malé zařízení obsahující vestavěný digitální fotoaparát s příjemným rozlišením dvou megapixelu. O dostatečnou kvalitu snímků se stará kvalitní skleněná optika Carl Zeiss s dvojnásobným optickým zoomem. Díky hardwarové podpoře kodeku MPEG4 lze ukládat snímky v plném PALu při pětadvaceti snímcích za vteřinu. To je ve své kategorii nevídané; slabinou však budou především paměťové karty miniMMC, které příliš dlouhé videonahrávky nepojmou.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pět megapixelů napěchovaných v mobilu

Co si budeme nalhávat, fotografie pořízené dnešními běžnými VGA fotomobily za moc nestojí a pro jejich využití se nejlépe hodí pouze displeje mobilů. Ale megapixely se už začínají slibně rozmáhat a zanedlouho bude možné i v našich končinách koupit nové telefony Sony Ericsson s dvoumegapixelovými čipy. Takový luxus byl ještě před rokem výsadou asijských trhů a mohli jsme jen závidět.

Klepněte pro větší obrázek Nové LG s pětimegapixelovým fotoaparátem

Závidět však můžeme dál. Korejský výrobce LG oznámil, že v dubnu uvede nový véčkový telefon s otočným displejem a fotoaparátem zabudovaným v kloubu. Snímací čip tohoto fotoaparátu bude mít rozlišení pět megapixelů! Kvalitní optika bude vybavena funkcí automatického zaostřování a také zoomem. LG se tak stává už druhým výrobcem, který nabídne fotomobil s tak vysokým rozlišením. Jedničkou je Samsung SCH-S250. Není však tajemstvím, že LG má našlápnuto k prvenství s šesti nebo dokonce sedmimegapixelovým fotomobilem, na jehož vývoji spolupracuje s firmou Canon.

Na internetové videohovory jedině s Bluetooth

Internetová telefonie se teprve zabydluje v našich obývacích pokojích a na zápraží již stojí internetové videotelefony. Jedním z nenovějších zástupců této kategorie je nejnovější model webkamery ViewPort AV100 společnosti Logitech. A není jen tak obyčejná.

Klepněte pro větší obrázek Webová kamera trochu jinak

Součástí černého špalíku je kromě webové kamerky s běžným VGA rozlišením (maximální obnovovací frekvence je 30 snímků za sekundu při použití síťového protokolu H.264) také Bluetooth sluchátko. To můžete použít při internetových videohovorech nebo i samostatně s jakýmkoli mobilním telefonem. Podobně naopak lze s webkamerou spárovat jakékoli jiné sluchátko. ViewPort AV100 se připojuje k počítači přes USB a připravuje se vylepšená verze s podporou technologie WiFi. Máme se tedy na co těšit, i když kamerka rozhodně nebude za hubičku. Její cena totiž byla předběžně stanovena na sedm tisíc korun.

Univerzální podvozek pro mobilní telefony

Hrajete si rádi se svým mobilním telefonem i když je třeba vypnutý? Pak je nový japonský vynález určený právě pro vás. Svému mobilu můžete dopřát podvozek a změnit ho tak v malé autíčko.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jak snadno udělat ze svého mobilu angličáka

Podvozek se nabízí ve dvou verzích. Buď v základní, kde dostanete dvě jednoduché nápravy, nebo ve vylepšené, kde je jedna náprava poháněná natahovacím mechanismem. Nápravy se k telefonu připevňují pomocí oboustranně lepící pásky, která zajišťuje dostatečně pevné přichycení a zároveň možnost jednoduchého odejmutí.

Bezpečnost dětí především

Mobilní telefony určené speciálně pro děti jsou zejména v asijských zemích stále více oblíbené a tak výrobci nelení a připravují stále nové a úžasnější modely. Jednou z takových novinek je přístroj označený Firefly.

Klepněte pro větší obrázek Mámo, táto, už vás volám...

Vzhled mobilu Firefly je o poznání střízlivější než u roztomilých kreací jeho mnohých konkurentů a nejvíce připomíná elektronické potvůrky Tamagotchi. Nevelké oválné zařízení obsahuje dvouřádkový grafický displej plus jeden řádek stavových ikon, dvojici obligátních tlačítek se stylizovaným zeleným a červeným sluchátkem pro přijmutí a ukončení hovoru, velké tlačítko určené pro vstup do telefonního seznamu (pojme maximálně dvacet čísel) a dvojici tlačítek rychlé volby s obrázkem maminky a tatínka. To je celkem povedený nápad - i dítě dokáže snadno rozeznat na obrázku osobu v sukni od osoby v kalhotách. Na boku telefonu je pak poslední tlačítko určené pro okamžité spojení s policií. Toho bych se však naopak trošku obával. Cena tohoto přístroje se v přepočtu pohybuje těsně nad pěti tisící korunami.

Co všechno se vejde do brýlí

Zajímavý produkt představila společnost Nextlink.to. Na první pohled se jedná o obyčejné sluneční brýle. Hned si ale jistě všimnete, že jsou vybaveny malými špuntovými sluchátky. Rozhodně to přitom není všechno. V brýlích se nachází také Bluetooth modul, díky kterému je můžete propojit s mobilním telefonem nebo MP3 přehrávačem. Brýle zajistí stereofonní poslech a také dálkové ovládání zdroje signálu. Malý ovládací panel je zabudován v jedné z nožiček brýlí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Slunce neoslňuje, hudba hraje

Přiznejme si, že brýle sice ocení někteří technoidi, ale nedají se příliš považovat za vkusný módní doplněk. Nemůžeme ale vědět, co zrovna poletí letos v létě. Nejen proto by byla zřejmě vhodnější klasická náhlavní nebo záhlavní konstrukce sluchátek bez brýlí. Ne vždy, když chcete poslouchat hudbu, bude svítit slunce do očí.

Moderní mucholapka: masožravá květina na baterky

Na závěr opět trochu něco bláznivějšího, nicméně velmi praktického. Pokud vám v létě vadí všudypřítomný otravný hmyz, pořiďte si novou, značně nevšední mucholapku. Zapomeňte na nevzhledné lepicí pásky, nechte mouchy zabít čelistmi masožravé květiny.

 Klepněte pro větší obrázek

Plastová květina má dva obří okvětní lístky, které jsou v běžném stavu rozevřené. Mezi nimi je přichystaná lákavá návnada pro mlsný hmyz. Jakmile se moucha přiblíží k návnadě, zaregistrují její pohyb dvě čidla ukrytá uvnitř květu a ty vydají povel k jeho bleskurychlému uzavření. Čelisti v podobě okvětních lístků nedají mouše sebemenší šanci. Jakmile květina tímto způsobem spolkne své sousto, nezapomene si poté říhnout. Květinu je vhodné umístit z dosahu domácích zvířat a dětí, napájena je třemi AAA články.

Květinu si můžete koupit v přepočtu přibližně za 850 Kč.

Diskuze (5) Další článek: Eurotel zdražil modem pro CDMA

Témata článku: Bluetooth, Příslušenství, Ostatní, Brýle, Druhý výrobce, Bezpečnost dětí, Webová kamera, Mobil, Tisící koruna, BLU, Kvalitní optika, Bluetoot, MOBI, Tamagotchi, Mnohý konkurent, Mode, Dlouhé video, Kamera


Určitě si přečtěte