Kauza WhatsApp: Když nepřijmete nové podmínky, nepřečtete si zprávy a časem přijdete o účet

Kauza WhatsApp: Když nepřijmete nové podmínky, nepřečtete si zprávy a časem přijdete o účet

Od 15. května vstoupí v platnost aktualizované zásady ochrany osobních údajů, po jejichž odsouhlasení může WhatsApp předávat určité informace o vás mateřskému Facebooku. Pokud je neodsouhlasíte, budete na funkcích aplikace značně omezeni.

Předávání dat se týká jen USA, my jsme díky GDPR relativně v klidu. Nicméně i tak je nutné evropskou verzi podmínek schválit, jinak můžete o svůj účet přijít.

Podle magazínu TechCrunch v e-mailu jednomu ze svých obchodních partnerů Facebook uvedl, že pokud uživatel podmínky nepřijme, bude krácen na funkcionalitě služby. Předně nebude moci využívat chat, takže mu nepůjde přijímat ani odesílat zprávy. I tak ale bude moci pořád skrze aplikaci přijímat hovory a oznámení, to však jen „krátkodobě“. Délka tohoto období je neznámá.

V dodatečné poznámce je odkazováno na nové FAQ, že i když podmínky do 15. května nepřijmete, váš účet nebude z aplikace WhatsApp ihned odstraněn. Budou se však na vás vztahovat zásady pro neaktivní uživatele. A tady je kámen úrazu:

„V rámci zachování bezpečnosti, ochrany soukromí našich uživatelů a omezení uchovávání údajů bývají neaktivní účty WhatsApp po 120 dnech nečinnosti běžně odstraněny. Účet je považován za neaktivní tehdy, když jeho uživatel nebyl dlouhodobě připojen ke službě WhatsApp.

Aby byl účet aktivní, je třeba funkční připojení k internetu. Pokud má uživatel aplikaci WhatsApp na svém zařízení spuštěnou, ale není připojen k internetu, účet je v tomto případě stále neaktivní.

Veškerá data uložená lokálně na zařízení uživatele před samotným odstraněním účtu budou zachována, dokud nebude ze zařízení odstraněna i aplikace WhatsApp. Jakmile se uživatel v aplikaci WhatsApp znovu zaregistruje, lokálně uložená data budou obnovena.“

A co to vlastně znamená pro tuzemského uživatele? Celé podmínky jsou značně rozdílné pro americký i evropský trh. Toho našeho se změna podmínek prakticky nedotýká, i když je musí odsouhlasit. V každém případě i tady, pokud je neodsouhlasíte, budete na funkcionalitě omezeni. Pokud nebudete po 15. květnu aplikaci v pravidelných intervalech spouštět, bude i vám účet po 120 neaktivních dnech smazán.

Dokud však aplikaci neodstraníte ze svého zařízení, její data v ní budou stále obsažena, i když o účet přijdete. Bude vám pak stačit se jen nově registrovat (a samozřejmě přijmout i nové podmínky).

Diskuze (17) Další článek: Když nemůžeme mobily, zkusíme elektromobily. Huawei má tajný plán B

Témata článku: Aplikace, USA, Internet, Facebook, WhatsApp, Soukromí, Podmínka, Zařízení, Nová podmínka, Účet, Data, Uživatelé


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
Android 12: Nainstalovali jsme první preview, tady jsou hlavní novinky
Filip KůželVladislav Kluska
Android 12Video
Tim Cook: Apple pracuje na něčem ještě větším, než je iPhone [komentář]
Filip Kůžel
KomentářTim CookHospodaření a finance
Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 13 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 27

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
Hodinky Huawei se naučily instalovat aplikace a reagovat na notifikace. Ale…
Filip Kůžel
Polochytré hodinkyTýden mobilně
Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej