Když chlazení, tak pořádné. Rozborka Xperie Pro odhalila zajímavé detaily

Sony začalo letos v lednu konečně prodávat topmodel Xperia Pro, na něhož jsme od oficiální premiéry museli téměř rok. Suverénně nejdražší smartphone od Sony všech dob se dostal i do rukou YouTubera JerryRigEverything, který telefon rozebral do šroubku. Výsledek? Zapomeňte na herní smartphony s kapalinovým chlazením, Xperia Pro má ze všech dosud představených telefonů největší vypařovací komoru, která se spolu s grafitovými vrstvami postará o účinné chlazení čipsetu Snapdragon 865.

Xperia Pro s cenou 2 500 dolarů (cca 53 tisíc Kč bez daně) je celá vyrobena z plastu, což můžete vidět i ve videu níže. Zadní plastový kryt své odlepení od zbytku telefonu přestál bez jakéhokoliv poškození. Hned pod zadním krytem jsou vidět grafitové podložky, které se starají o rozptýlení tepla z 5G antén, následuje demontáž základní desky, baterie a dalších komponent. 

Sony Xperia Pro u JerryRigEverything:

Zřejmě nejzajímavější detail telefonu se objevil po odlepení, a s ní spojené destrukci, displeje. V telefonu je totiž přítomna doslova gigantická vypařovací komora (tzv. „Vapor Chamber“), před kterou strčí hlavu do písku i ty nejvýkonnější herní smartphony. Škoda, že se v Evropě s uvedením tohoto tomodelu od Sony nepočítá.

Diskuze (2) Další článek: Dvě třetiny metra pokryté. Operátoři dostali mobilní signál do dalších stanic

Témata článku: Sony, Komponenty, Smartphony, Snapdragon, Premiéra, Xperia, Plastová konstrukce, Hardware, JerryRigEverything, Škoda, Chlazení, Rozborka, Sony Xperia Pro, Pór, Telefon, Detail, Pro +, Zajímavý detail, Evropa, Rozptýlení, Vapor Chamber, Sony Xperia