Když hodinky změří snad úplně vše. Asus začíná v Česku prodávat VivoWatch SP

Společnost Asus začala v Česku a na Slovensku prodávat chytré hodinky VivoWatch SP. Jedná se o model, který byl představen na veletrhu IFA 2019, takže už hodinky něco pamatují. Na druhou stranu, i po roku a půl od prvotního oznámení mají stále co nabídnout, např. zvýšenou odolnost, GPS nebo měření EKG a krevního tlaku.

Hodinky od Asusu jsou osazeny 1,34" TFT LCD displejem s rozlišením 320 × 300 pixelů a podporou 262 tisíc barev. Tělo s rozměry 53,5 × 46,5 × 14,2 mm váží i s řemínkem 62 gramů a podporuje zvýšenou odolnost 5 ATM. Na vnitřní straně hodinek jsou umístěny nabíjecí piny, měřič tepové frekvence i jedna z elektrod pro EKG. Druhá je umístěna v jednom z bočních tlačítek.

Hodinky dokáží změřit celou řadu zdravotních dat. Mimo EKG a kontinuálního měření srdečního tepu (včetně variability) můžete počítat i s měřením krevního tlaku, okysličení krve, s evidencí ušlých kroků, cvičení, úrovní stresu nebo s monitoringem spánku. Hodinky komunikují s aplikací Asus Health Connect ve vašem smartphonu. Technologie HeatlhAI se stará o vyhodnocování naměřených výsledků, hodinky vás dokáží vibracemi upozornit na nevhodné cvičení, na nutný pohyb, resp. odpočinek, či na dávkování léků.

Představení hodinek Asus VivoWatch SP:

Integrovaná GPS doplňuje venkovní tréninky o lokalizační data, výškoměr zase určuje aktuální nadmořskou výšku. Součástí měřených dat je i počet podlaží, která jste za daný den vystoupali. 200mAh baterie udrží hodinky při životě v běžném provozu až 10 dní, výpočetní výkon zajišťuje 1,15GHz procesor s 1GB RAM. Uvnitř hodinek běží proprietární systém Asus Health s možností změny ciferníků. A to platí i o možné výměně přibalených 22mm řemínků s dvojitou přezkou.

Snad mimo detekce pádů a měření teploty těla dokáží hodinky poskytnout snad všechny ze zápěstí měřitelné údaje. Hodinky Asus VivoWatch SP se v Česku prodávají za 6 990 Kč. Seženete je u vybraných prodejců v běžné distribuční síti. 

Diskuze (42) Další článek: Vytáhněte Joy-Cony z šuplíku. U Androidů je využijete jako vzdálenou spoušť foťáku

Témata článku: Asus, , , , , , , , , , , Asus Health, Výškoměr, Odpočinek, Pro +, Slovensko, VivoWatch SP, PTT, Česká republika, Podlaží, Krevní tlak