Klávesnici odstranil z App Storu, okopíroval a vydal jako hlavní novinku Apple Watch. Nyní Apple čelí žalobě

Apple před pár dny představil nové Apple Watch Series 7, které až na nové velikosti 41 a 45mm s tenčími rámečky kolem displeje a odolnějším ochranným sklíčkem překvapivě nepřináší žádné velké inovace. Hodinky však větší obrazovku využily k přidání tradiční QWERTY klávesnice pro ty, kteří nechtějí zprávy diktovat nebo kreslit po písmenkách skrze funkce rukopis.

Na to však ostře zareagoval vývojář Kosta Eleftheriou, který podobnou klávesnici zvanou FlickType pro Apple Watch představil v roce 2018 s tím, že na jaře 2019 mu jí Apple z obchodu App Store odstranil z důvodu údajného porušení podmínek. Aplikace přitom svého času byla nejstahovanější placenou aplikací pro Apple Watch v App Store.

Aplikace se do AppStore bez udání důvodu vrátila o rok později. Zatímco na původní odvolání firma reagovala s tím, že aplikace není v souladu s jejich podmínkami, najednou Apple případ přehodnotil a vrátil klávesnici zpět do obchodu. Důvodem podle vývojáře byla právě chystaná vlastní klávesnice. 

Nebyl by to totiž první případ, kdy Apple začal omezovat konkurenty nabízející funkce, které v budoucnu sám chtěl představit. Kosta Eleftheriou tak hned vzápětí po uvedení nových Apple Watch podal na Apple žalobu. Na druhou stranu nová klávesnice bude dostupná výhradně pro hodinky Watch Series 7, zatímco navrácenou klávesnici FlickType půjde využívat i na starších hodinkách.

Představení klávesnice Apple Watch Series 7:

Zdroj: The Verge, WashingtonPost

Diskuze (118) Další článek: Další velký posun? V příštím roce by měl do řady Galaxy A „propadnout“ 108Mpx fotoaparát

Témata článku: Apple, Mobilní aplikace, Chytré hodinky, Apple Watch, Smartwatch, watchOS, QWERTY, Klávesnice, Soudní spory, Žaloba, Watch Series, WashingtonPost, App Store, Hlavní novinka, The Verge, Aplikace, Obchod, Apple Watch SeriesVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Smíme dělat vše, co umíme? Vědci vytvořili opičí embrya s lidskými buňkami

Smíme dělat vše, co umíme? Vědci vytvořili opičí embrya s lidskými buňkami

** Kontroverzní laboratorní počin nás znovu staví před základní etickou otázku ** Smíme dělat vše, co umíme? ** Smíchání lidských a opičích embryonálních kmenových buněk může pomoct mnoha nemocným

Jaroslav Petr
ZvířataBuňkyGenetikaLidé
Vybíráme 13 nejlepších levných smartphonů s cenovkou do 6 tisíc

Vybíráme 13 nejlepších levných smartphonů s cenovkou do 6 tisíc

** I když je cena limitem, dá se vybrat rozumný model ** Levný smartphone umí víc než tlačítkový mobil ** Připravte si alespoň 2 tisíce korun

Martin Miksa
LowendNižší třídaNákup a ceny