Kolik vyzváněcích profilů potřebujete?

Když jsem si pořídil nový mobilní telefon, který podporoval vyzváněcí profily, řekl jsem si, že by byla škoda této funkce nevyužít. Jenže to jsem ještě netušil, že definice vyzváněcích profilů je pěkná věda.
Když jsem si pořídil nový mobilní telefon, který podporoval vyzváněcí profily, řekl jsem si, že by byla škoda této funkce nevyužít. Jenže to jsem ještě netušil, že definice vyzváněcích profilů je pěkná věda.Pominu drobnosti, jako je volba vyzváněcí melodie, případně název profilu (doporučuji co nejvýstižnější, ať zní jakkoliv). Nakonec jsem zvážil všechna pro a proti a kromě profilu pro připojení k sadě hands-free v automobilu a osobními hands-free jsem si vytvořil ještě čtyři další profily.

Normální profil používám vždy, když mám telefon v pouzdře za pasem nebo v kapse, zkrátka na těle. Vyzvánění jsem ponechal na standardní (střední) úrovni, ale zapnul jsem si vibrační vyzvánění. Ty totiž budou tím hlavním, co mě na zvonící mobil upozorní. Tento profil využívám většinu svého času.

Na stole leží můj mobil také poměrně často. Resp. na mém pracovním stole. Neustále na něj vidím a proto nepotřebuju, aby jeho zvonění bylo slyšet až na druhý konec budovy – jeho hlasitost je proto poměrně nízká. Stejně tak nechci, aby mobil po stole poskakoval, proto jsem vypnul vibrace. Když totiž mobil bude zvonit, uslyším i tišší vyzvánění – mám ho na dosah ruky. A kdybych přece jenom neslyšel? Z toho důvodu mám nastaveno postupné zhlasování vyzvánění. V tomto případě ani není vůbec nutné, aby se zapínalo podsvětlení, vždyť na pracovním stole mám světla dost.

V budově, tzn. v práci i doma, se pohybuji poměrně často. Můj mobil přitom zapomenu na stole. Jeho vibrací si na druhém konci chodby sice nevšimnu, zato ale stoprocentně poznám svoje zvonění, zvláště když doslova je hlasitost nastavena na maximum. A stejně jako minule není nutné podsvětlovat displej – šetří se tak energie, nutná pro dlouhé hovory či odesílání textovek.

Nerušit – kéž by toto přání všichni respektovali. Když potřebujete pracovat nebo jste na poradě, jako by to každý poznal a rozhodl se zavolat. Takže zde přijde na řadu omezení volajících – povolíte jen hovory od vašich blízkých, případně nadřízených, zkrátka těch, se kterými jste ochotni mluvit i tehdy, když ostatní tvrdě odmítáte. Stejně tak když nechci být rušen, tak nehodlám poslouchat ani hlasité vyzvánění – postačí vibrace a velmi, velmi tiché pípání. Zvuk úplně vypínat nebudu, když mě bude rušit i to občasné pípnutí, vypnu zvuk úplně jinou klávesou.

Chybí vám ještě nějaký profil? Třeba venku? Ano, i ten jsem původně hodlal mít – velká hlasitost vyzvánění, vibrace, jenže k čemu by mi takový profil byl? Venku nosím mobil vždy u sebe, potom stačí profil normální s vibracemi, které jsou mnohem účinnější než hlasité vyzvánění. A jestliže nechám mobil někde ležet? Potom nastavím V budově a jsem rád, že nevibruje – akorát by mi spadnul na zem. Stejně si ven (na projížďku na kole, na procházku, apod.) mobil neberu, takže mi pátý profil ani nechybí.

Váš názor Další článek: Je mezi čím vybírat...

Témata článku: , Vyzvánění, Stůl, Osobní hands-free, Věda, Mobil, Mobilní telefon, Tiché vyzvánění, Vyzváněcí profil, Pro +, Profil normální, Profil, Pracovní stůl, Telefon, Vibrace, Vibrační vyzvánění, Dlouhý hovor, Hlasitost, Pot, Vyzváněcí melodie, Profi, Hlasité vyzvánění, Definice, Druhý konec, Velká hlasitost