Komentovaný videopohled Nokia 3250: v okouzlení z otočení

Vítejte v novém komentovaném videopohledu. Nokia naservírovala hudbychtivým uživatelům další pecku v podobě modelu 3250. Má dvoumegapixelový fotoaparát, Symbian verze 9.1, přehrávač MP3, podporu EDGE a slot pro nejmenší paměťové karty na světě. K tomu přidává ještě velmi zajímavou konstrukci.

Tento záznam je tvořen ještě před samotnou recenzí a telefon máme v ruce horkých pár hodin. Protože je videopohled ještě dítko s mléčnými zuby, necháváme celé znění textu, který uslyšíte při přehrávání videí, ležet v samotném těle článku. Kdo tedy neholduje flashovým výdobytkům, může pohodlně louskat slova.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Oficiální fotografie Nokie 3250

Svým srdcem se Nokia 3250 hlásí k chytrým telefonům s operačním systémem Symbian Series 60. Vizáží těla, velikostí 104 × 50 × 20 milimetrů a hmotností 115 gramů je to sourozenec modelu 3230. Naprosto nová je ale konstrukce. Spodní část s klávesnicí se otáčí v jednom směru o devadesát a ve druhém až o sto osmdesát stupňů.

Hudebně bez kompromisů

Čtvrtotáčkou doleva na sebe namíříte optiku dvoumegapixelového fotoaparátu, jehož kvalitativní vlastnosti by měly být velmi podobné Nokii N90, byť se na obrubě čočky nelesknou slova Carl Zeiss (ani to ale někdy není zárukou nejlepší kvality). V takovém natočení se nejčastěji bude pořizovat autoportrét. K videohovorům tato poloha neslouží, protože model 3250 funguje jen v klasických GSM pásmech, UMTS nemá.

Paměťová karta microSD, nebo chcete-li TransFlash, s kapacitou 128 MB je důmyslně schovaná a extrémně malá. Klidně si ji položíte na bříško malíčku a ještě jí bude takové lůžko velké.

Hudební mobilní obcí může zavládnout velká radost, protože k připojení vlastních značkových sluchátek nebude potřeba dokupovat Nokia Music Pack redukci. Nokia 3250 sice nemá podobně jako chystaná N91 klasický sluchátkový konektor pro 3,5mm jack přímo na těle, v krabici ale najdete redukci z Pop-Portu. A není ani tak přehnaně obrovská jako ve zmiňovaném balíčku.

Spolu s telefonem obdrží nový majitel „pecková“ sluchátka HS-20 s nástavci pro utěsnění zvukovodu ucha. Mohla by být podobně kvalitní jako výborná sluchátka HPM-70 přibalovaná k Sony Ericssonu W800i, která mají stejnou konstrukci. To ještě vyzkoušíme a zmíníme v psané recenzi.

Znovu jsme převrátili klávesnici. Teď už je to klasický fotomobil. Telefon se při snímání scény drží na šířku jako fotoaparát, lze využít scénických přednastavení a objekty až čtyřikrát digitálně přiblížit.

Kompletní převrácení dílu s klávesnicí spustí přehrávač a odhalí čtyři tlačítka – play, stop a převíjení dopředu a zpět. Tlačítko pro spuštění přehrávání slouží i jako spoušť fotoaparátu. Nokia 3250 si poradí prakticky se všemi standardními hudebními formáty - eAAC+, MPEG4 AAC, MP3, ARM-NB, ARM-WB, MIDI, RealAudio7, RealAudio8 a WMA.

Poměrně hrubý

Zmiňované hudební funkce a snímky z fotoaparátu se zobrazují na aktivním TFT displeji s rozměry 35 × 41 milimetrů. Fyzické rozlišení je 176 × 208 pixelů při 262 tisících barev a obraz nám připadal ve srovnání s jinými podobnými telefony docela hrubý. Nokia 3250 běží na nejnovějším Symbianu ve verzi 9.1. V pohotovostním stavu je na hlavní obrazovce aktivní přehled událostí, úkolů a podobně.

Veškerá data se ukládají do vnitřní paměti s kapacitou 10 MB, spíše ale na zmiňovanou paměťovou kartu. Tady Nokia překvapila a místo běžného typu RS-MMC přichystala slot pro karty microSD.

Stejná videa v nižším rozlišení, která se vám rychleji načtou:

 

Kapacita adresáře je závislá na místě ve sdílené vnitřní paměti telefonu. S okolím umí 3250 komunikovat přes Bluetooth, infraport ale nemá. Datové přenosy ve třídě 10 nejsou telefonu cizí jak u GPRS, tak u podpory EDGE.

Telefon je živen velkokapacitním 1 100 mAh lithium-polymerovým akumulátorem – větším než u jiných telefonů řady Series 60. Udávané doby 245 hodin v pohotovosti a 180 minut hovoru by tak nemusely být nadnesené. Samozřejmě je třeba počítat s tím, že při přehrávání hudby bude spotřeba energie masivní. Telefon vydrží na jedno nabití hrát 10 hodin. Do mobilu i směrem z něj poputují soubory přes rozhraní USB 2.0.

Těšte se na recenzi

Nokia 3250 se v prodeji objeví v průběhu několika málo týdnů. Bude k dostání ve čtyřech barevných variantách. Zadní část bude vždy černá a většina předního krytu včetně klávesnice může mít barvu stříbrnou, černou, zelenou nebo i růžovou. Předpokládaná cena je 12 tisíc korun.

Diskuze (44) Další článek: Přenositelnost stále s chybami: jedno číslo v sítích dvou operátorů

Témata článku: Nokia, Nokia 3250, Nokia 3250 XpressMusic, Oko, Celé znění, Otočení, OTO, Velká radost