Kompletní přehled: audio a MMS pohlednice

Potřebujete něco sdělit vašim známým, přátelům, nebo třeba neznámé krásce a bojíte se, že až zvedne sluchátko, nebudete moci najít správná slova? Nebo si chcete jen zažertovat a nachytat kamarády na švestkách? Vyzkoušejte Audio nebo MMS pohlednice.

Audiopohlednice

Tato služba umožňuje namluvit, nebo si jen vybrat ze seznamu jakýkoliv vzkaz a odeslat jej na vámi určené číslo. Pohlednice je doručena k adresátovi jako klasický hovor, kde po zvednutí sluchátka uslyší přesně to, co jste vybrali. Žádné koktání ani zbytečné pomlky při zdlouhavém přemýšlení.
Službu Audiopohlednice u nás zatím nabízejí pouze společnosti Eurotel a T-Mobile. Oskar nic podobného zatím nepředstavil.

T-Mobile

Obsah audiopohlednice u T-Mobilu si můžete vybrat na telefonním čísle 6666. Jelikož je volání na tuto linku zpoplatněno a možností volby spousty, lze si texty audiopohlednic nejdříve prohlédnout přímo na internetovém portálu zábavy a služeb T-Zones. Všechny položky jsou přehledně setříděny do kategorií, takže pokud víte, co chcete, není nutné příliš dlouho tápat. A co jejich kvalita? Nemusíte se obávat. Všechny vzkazy jsou totiž namluveny známými osobnostmi, takže žádného huhlání se volaný nedočká. Nakonec stačí zadat datum a čas doručení a o všechno ostatní už se postará počítač. Pokud jste obdrželi audiopohlednici a chcete si ji znovu vyslechnout, nebo odesílateli přímo odpovědět, zavolejte na telefonní číslo 6667.

Volání na telefonní čísla 6666 a 6667 je zpoplatněno sazbou 3 Kč/min (bez DPH). Pokud je pohlednice úspěšně vyzvednuta, je odesílateli navíc odečten jednorázový poplatek 12,61 Kč (bez DPH). Za úspěšné doručení je považováno přehrání alespoň části z odeslané pohlednice. Podrobnosti o službě Audiopohlednice najdete zde.

Eurotel

Na rozdíl od T-Mobilu, mají zákazníci Eurotelu mnohem volnější ruku. Kromě výběru z předem nahraných vzkazů si totiž mohou nahrát i svůj vlastní a to včetně hudby na pozadí. Seznam všech možných skladeb naleznete na stránkách Eurotel Music. Pak už stačí jen zavolat na telefonní číslo 606 000 222 a postupovat podle pokynů hlasového systému. Pokud adresát na příchozí hovory nereaguje, automaticky mu bude doručena SMS zpráva s instrukcemi, jak pohlednici vyzvednout. Následujících 5 dní lze pohlednici najít na telefonním čísle 606 000 333.

Cena volání na linku 606 000 222 resp. 606 000 333 je zpoplatněna podle tarifu zákazníka. Za úspěšné vyzvednutí audiopohlednice pak odesílatel zaplatí poplatek 14,90 Kč. Podrobné informace včetně ceníku služeb najdete zde.


MMS pohlednice

Rádi byste vyjádřili svoje pocity, ale nemůžete nalézt ta pravá slova? Někdy jeden obrázek vydá za tisíce slov. V tomto případě použijte MMS pohlednici.

T-Mobile

Centrem MMS s možností odeslání pohlednice z internetu je opět portál T-Zones. V sekci MMS si pak kromě pohledů můžete vybrat také tapety nebo styly pro váš mobilní telefon se Symbianem. Samotné obrazové pohlednice jsou stejně jako zvukové rozděleny téměř do 30 sekcí pro snadnější a rychlejší orientaci. Pokud si vyberete MMS pohlednici a budete ji chtít odeslat, stačí kliknout na tlačítko Objednat, zvolit číslo mobilního telefonu a za pár okamžiků už se obrázek hlásí na mobilním telefonu příjemce. (Pro odesílání MMS pohlednic musíte být přihlášeni do služeb T-Zones.)

Cena MMS pohlednic je ve většině případů 22 Kč. Někdy se mohou poplatky za zaslání MMS pohlednice lišit. Nabídku MMS pohlednic portálu T-Zones najdete zde. Pro zobrazení ve správném rozlišení je třeba vybrat typ telefonu příjemce.

Oskar

Podobnou službu nabízí i Oskar. Díky službě MMS Studio si můžete nejen posílat MMS pohlednice a nejrůznější obrázky, ale také uchovávat svoje vlastní, i když nemáte telefon s fotoaparátem. Navíc lze obrázky nejrůzněji upravovat, přesouvat, mazat, organizovat do vlastních složek nebo posílat dále. Možností práce s MMS zprávami je opravdu mnoho. Bohužel je MMS Studio dostupné pouze tarifním zákazníkům sítě Oskar, takže majitelé předplacených karet mají zatím smůlu.

Za možnost využívání MMS Studia je účtován měsíční paušální poplatek ve výši 47,60 Kč. V tomto poplatku je zahrnuta i 5 MB kapacita osobní schránky. Za každou odeslanou MMS je pak účtováno 11,31 Kč. Podrobnější informace se dozvíte z ceníku MMS služeb.

Eurotel

Stejně jako je portál T-Zones centrem MMS pohledů u T-Mobilu, je Eurotel Live! centrem MMS pohlednic Eurotelu. Na tomto portálu je dostupná kompletní nabídka všech pohlednic, které si mohou zákazníci objednat. Ani zde nechybí sekce, v nichž jsou všechny položky přehledně setříděny, takže není třeba příliš dlouho pátrat. Objednávat pak můžete jako registrovaní uživatelé portálu Eurotel Live! nebo pomocí SMS zprávy s kódem uvedeným pod obrázkem.

Cena za odeslání jedné MMS pohlednice je 24,90 Kč. Více informací a kompletní nabídku najdete zde.

MMS pohled však u Eurotelu můžete obdržet nejen na mobilní telefon, ale také vytištěný na kvalitním papíře přímo do poštovní schránky. Stačí, když ze svého mobilního telefonu odešlete co možná nejkvalitnější fotografii společně s poštovní adresou a textem na telefonní číslo 999 505 a do 48 hodin se operátor postará o to, aby pohlednice dorazila vytištěná na papíře na uvedenou adresu.

Za odeslání a doručení jednoho MMS pohledu zaplatíte poplatek 28,20 Kč. Podrobnější informace o podmínkách, které musí odesílaná MMS splňovat, najdete na speciálních stránkách služby.

Diskuze (4) Další článek: Motorola MPx: komunikátor výjimečné konstrukce (první dojmy)

Témata článku: T-Mobile, Operátoři, O2, Audio, Pohled, Pře, Komplet, Komp, Nahraný vzkaz, Pohlednice, Audi, Kompletní přehled, MMS, Přehled