Kompletní přehled: jak do banky přes mobil

Mobilní GSM bankovnictví, neboli obsluha bankovního účtu pomocí mobilního telefonu, je stále populárnější. Přečtěte si, jaké možnosti a jaké bankovní ústavy čeští operátoři při GSM bankingu podporují.
Kompletní přehled: jak do banky přes mobil
V dnešní době už jen těžko budete hledat člověka, který by nedisponoval bankovním účtem. Stejně jako většina obchodníků, každá banka si chce přilákat co nejvíce zákazníků a tak přidává stále nové služby pro pohodlnější obsluhu účtu a provádění bankovních transakcí. Jednou z takových služeb je i GSM banking. Jistě tuto službu znáte ať již od známých, z reklamy nebo dokonce z vlastní zkušenosti. Víte však, u jakých bank a jaké služby má k dispozici obyčejný český uživatel mobilního bankovnictví?

Eurotel

U nejstaršího českého operátora najdete tuto službu pod oficiálním názvem Eurotel GSM banking. Je dostupná jak pro paušální zákazníky, tak i pro uživatele předplacených karet Go. Díky nejnovější SIM kartě SMART (SIM karta s GSM banking) můžete z pohodlí domova pomocí mobilního telefonu zjistit aktuální zůstatek na účtu, odesílat příkaz k úhradě a máte také možnost sledovat historii transakcí na účtu nebo se informovat o nejnovějších úrokových sazbách a kurzech zahraničních měn.

Služby mobilního bankovnictví můžete využívat tehdy, jste-li klienty některého z následujících bankovních ústavů:

K zprovoznění služby potřebujete jen GSM banking SIM kartu SMART a bankovní PIN, který obdržíte se svojí bankovní SIM kartou SMART. Do bankovního menu pak vstoupíte volbou položky Banking v hlavní nabídce. Pro bezpečnější komunikaci jsou veškeré zprávy odeslané v rámci GSM bankingu šifrovány. Za používání mobilního bankovnictví neplatíte žádné měsíční poplatky, zpoplatněny jsou pouze příkazy odeslané pomocí SMS a to dle vašeho stávajícího tarifu. O podmínkách používání služby a informacích o přístupu na účet prostřednictvím mobilního telefonu se můžete informovat u vašeho bankovního poradce. Podrobnější informace o službě Eurotel GSM banking najdete zde a na webových stránkách příslušné banky.


T-Mobile

Stejně jako u Eurotelu, i zákazníci T-Mobilu mají možnost využívat služeb mobilního bankovnictví. GSM banking je dostupný jak paušálním zákazníkům, tak předplacenkám Twist. K možnosti využívat GSM banking je nejdříve zapotřebí aktualizovat vaši stávající SIM kartu na novou bankovní SIM kartu. Od října loňského roku nabízí T-Mobile výměnu SIM karet za zvýhodněných podmínek. Více informací o výměně stávající SIM za bankovní SIM kartu najdete zde.

Po výměně SIM karty nebo aktivaci bankovní aplikace na novější Universal SIM kartě lze mobilní bankovnictví využívat u následujících bankovních ústavů:

Díky GSM bankingu od T-Mobilu máte možnost kdykoliv během dne i noci zjišťovat aktuální zůstatek vašeho bankovního konta, procházet historii platebních příkazů a položek, zadávat platební příkazy, zřídit termínovaný vklad, dobíjet kredit na Twist kartě a mnoho dalších. Kromě těchto položek můžete s bankovní SIM kartou platit za zboží a služby nabízené na internetu. Samozřejmě, že i v tomto případě jsou veškeré příchozí a odchozí SMS zprávy šifrovány, aby byla zaručena co nejvyšší míra bezpečí. Další informace najdete na webu T-Mobilu, kde si můžete naživo vyzkoušet GSM banking v interaktivní demo ukázce.


Oskar

U Oskara najdete služby GSM bankingu zabalené do balíčku nazvaného M-Banka. Pro užívání služby je jen nutné vlastnit novější SIM kartu Plus ať už s paušálním nebo předplaceným tarifem a propojit svůj mobilní telefon s bankovním účtem (aktivovat služby GSM bankingu na mobilním telefonu). To provedete odesláním tzv. Aktivační zprávy.

Oskarovu M-Banku podporují následující bankovní ústavy:

Samozřejmě i Oskar nabízí základní možnosti práce s bankovním účtem, jako kontrola výše zůstatku, zadávání platebních příkazů, zjišťování aktuálních kurzů měn, ale i další položky. O nich se můžete informovat u bankovního poradce nebo na oskarově infolince. A i zde jsou účtovány pouze SMS zprávy odeslané při komunikaci s bankou podle platného ceníku tarifů. Podrobnější informace nejen o cenách GSM bankovnictví u Oskara se dozvíte zde.

Diskuze (6) Další článek: Oskar nabízí GPRS a MMS roaming!

Témata článku: Operátoři, O2, T-Mobile, Vodafone, Mobil, Ban, Poštovní spořitelna, Kompletní přehled, MOBI, Komp, Přehled, Pře, Komplet, Jak


Určitě si přečtěte

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 195

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

** Xiaomi dostává 5G konektivitu do telefonu pod 8 000 Kč ** Líbit se bude i skvělý poměr cena/výbava a dlouhá výdrž ** Benefitem je 120Hz displej s funkcí Adaptive Sync

Martin Miksa | 15

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

** Včera jej Samsung představil, dnes pro vás máme první dojmy ** Galaxy S21 Ultra je povedené univerzální zařízení od Samsungu ** Líbit se vám bude foťák i podpora stylusu

Martin Chroust | 72