Konec chaosu při výletech ve skupinách. Google si patentoval novou funkci pro své Mapy

Google se podle všeho chystá zásadně proměnit skupinové cestování. Patentová přihláška, podaná 25. června k Úřadu pro patenty a ochranné známky USA, odhaluje novou funkci Map Google, která má ambice změnit způsob, jak se lidé navigují na společný cíl. Podrobnosti přináší magazín Mint.

O připravované novince popsané jako „Poskytování navigačních pokynů jednomu zařízení s ohledem na jiné zařízení“ informoval jako patrně první David Kowalski na sociální síti X (v minulosti známé jako Twitter). „Nová funkce Map Google usnadní skupinové cestování (z různých míst do stejného cíle)!“ uvedl ve svém příspěvku.

Více lidí do jednoho cíle

Představte si, že jedete s přáteli na výlet a každý vyjíždí z jiného místa. Nová funkce vám umožní sledovat, kde se nacházejí ostatní, a optimalizuje trasu tak, aby všichni dorazili na místo určení přibližně ve stejnou dobu. Mělo by tak odpadnout zbytečné čekání nebo zmatené telefonáty typu „No, kde jsi?“.

Běžné navigační aplikace jsou primárně určené pro jednotlivce. Když se více lidí vydává na stejné místo, dostane každý svou vlastní sadu pokynů, která nijak nezohledňuje pozici ostatních účastníků. Vzájemná koordinace akce tak většinou probíhá přes textové zprávy nebo hlasové hovory.

Klepněte pro větší obrázek Google si patentoval novou funkci pro své Mapy

Podle patentu by se po zadání cíle cesty měla uživatelům zobrazit možnost přidat do skupiny další účastníky, kterým budou rozeslány pozvánky. Poté systém začne navigovat všechny uživatele na cílové místo, bude zobrazovat různá oznámení, sdílet průběh cesty, navrhovat místa pro setkání, a dokonce pomáhat s parkováním.

Je to docela promyšlené

Systém přitom bere v úvahu celou řadu faktorů. Kromě míst, ze kterých jednotliví účastníci vyjíždějí, zohlední také vzdálenost do cíle, aktuální dopravní situaci a další parametry. Součástí funkce má být také možnost hlasové komunikace mezi jednotlivými posádkami.

Systém bude v mapových podkladech zobrazovat aktuální polohu všech účastníků, kterou bude aktualizovat v reálném čase. Každý tak bude mít neustálý přehled o tom, kde se nacházejí ostatní členové. Bude také ukazovat vzdálenosti do cíle a předpokládané časy příjezdů.

Mapy Google také budou informovat o podmínkách na silnici a dopravě získaných od vedoucího vozidla a pošlou ostatním informace o možnostech parkování. Pokud bude někdo příliš napřed oproti ostatním, nabídnou možnost zastávky nebo úpravu rychlosti. Funkce by měla být dostupná nejen na chytrých telefonech, ale také na zařízeních připojených k infotainmentu automobilu přes USB nebo Bluetooth.

Patent tedy řeší problémy s koordinací více cestovatelů, slibuje efektivnější, méně stresující a příjemnější společné cesty. Až se objeví v Mapách Google, pravděpodobně se stane nepostradatelným nástrojem pro každého, kdo často cestuje s dalšími lidmi.

Diskuze (21) Další článek: Microsoft v Číně zakáže používání smartphonů s Androidem. Zaměstnanci musí povinně přejít na iPhony

Témata článku: , , , , , , , , Funkce, Chaos, Výlet, Účastník, Nová funkce, Úřad pro patenty, Minto, Síť X, Mapa