Konec drahým nákupům. Našli jsme nejlepší aplikace na hlídání slev v supermarketech

  • Ceny potravin za poslední rok rostly velmi vysokým tempem
  • Akční nabídky supermarketů jsou důležitější, než kdy jindy
  • Tyto aplikace vám pohlídají akční ceny vašich oblíbených produktů

Za poslední rok se ceny potravin zvyšují prakticky neustále, a tak je pro spoustu z nás stále důležitější hlídat jejich ceny. A to i v tzv. akcích, které u jednotlivých řetězců dokáží do prodejen nalákat spoustu kupujících. Tzv. akční letáky sice byly zbraní obchodních řětězců i v minulosti, jenže až v poslední době nabyly na důležitosti. Ve velkých městech se na „lov“ akčních produktů vypravují nejen senioři, a bývá pravidlem, že lidé během své trasy navštíví i více supermarketů najednou. Zvláště, pokud jsou velmi blízko sebe.

Pokud se vám však nechce studovat aplikace jednotlivých řetězců (téměř každý velký řetězec má svou vlastní aplikaci), nebo nedejbože papírové letáky, které v polorozmáčeném stavu najdete zastrčené v plotě hned vedle poštovní schránky, jste na správné adrese. Na druhou stranu tím nesnižujeme důležitost aplikací jednotlivých řetězců, které jsou navázané na věrnostní kartičky či různé další akční nabídky a benefity. Jenže, porovnání cen s přímou konkurencí v těchto aplikacích chybí, a to je podle nás nejdůležitější. Akční cena v jednom obchodě totiž může být o pár korun vyšší, než běžná cena stejného zboží v jiném řetězci!

V tomto článku nás však zajímají aplikace, které dokáží ceny vybraných produktů ohlídat za vás. Místo pěti různých aplikací vám bude stačit jediná, která vás v případě akční slevy vašeho oblíbeného produktu dokonce dokáže upozornit s předstihem. A nebo si v aplikacích alespoň prostudujete letáky všech blízkých supermarketů a připravíte si nákupní seznam. Jaké jsou tedy nejlepší aplikace, které vám v Česku pomohou s hlídáním cen v supermarketech? Univerzální vybrat nelze, každá má totiž určité funkce navíc, kterými se liší od konkurence.

Kupi.cz

Aplikace Kupi.cz se za posledních několik let stala stálicí uživatelů, kteří rádi nakupují akční či jinak zlevněné zboží. A zatímco jiné aplikace vám pomohou jednorázově, Kupi.cz se hodí spíše k pravidelnému nakupování. Jedná se o šikovnou mobilní aplikaci, která doplňuje stejnojmenné webové stránky. Výhoda aplikace je zřejmá - všechny důležité informace máte rychle po ruce.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Základní obrazovka aplikace Kuki.cz, přihlášení je možné přes Seznam e-mail nebo Facebook

Aplikace eviduje vaši polohu a hned vám nabízí aktuální letáky podle toho, který supermarket je vaší poloze nejblíže. Jenže, jen s letáky by aplikace byla poloviční. V seznamu akcí se totiž můžete podívat na všechny produkty, které jsou aktuálně ve slevě. Jamile se k produktu doklikáte, můžete akční ceny porovnat se všemi obchody, v nichž je stejná akce aktuálně k dispozici

V aplikaci si dále můžete vytvořit nákupní seznam nebo si nechat hlídat vybrané produkty. Jakmile na ně odstartuje akce, aplikace vás na jejich nižší cenu sama upozorní. Navíc si můžete aktuální cenu porovnat i se základním náhledem toho, jak se měnila cena produktu v průběhu času. Žádné detailní statistiky ale nečekejte, spíše se dozíváte jen to, kolik v průměru ušetříte, a jak často se daný produkt objevuje v akcích.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Výběr obchodů, nákupní senzam, porovnání slev a jednoduchá „historie“ jeho ceny

Mnohem více by se nám zamlouval seznam s výpsem obchodů, cen a doby trvání akce, kdy se produkt v prodeji objevil s levnější cenou. Právě to by mohlo výrobce donutit ceny ještě více snižovat, když to šlo před třemi měsíci šlo dolů o pět korun, proč to teď jde jenom o dvě?

Příjemným bonusem je i možnost uložit si věrnostní a slevové kartičky různých prodejců přímo do této aplikace. Prakticky tak vůbec nebudete potřebovat aplikace jednotlivých obchodních řetězců. Aplikace Kupi.cz je je navíc stále ve vývoji, a přímo přes aplikaci můžete poslat návrh na její vylepšení. Kupi.cz je bezplatně dostupná pro Android i pro iOS.

Nejlepší aplikace

Každý týden na MobilManii doporučujeme nejlepší mobilní aplikace pro všechny tři nejrozšířenější mobilní platformy: Android od Googlu, iOS od Applu a EMUI/HarmonyOS od Huawei. U každého titulu se dozvíte základní charakteristiku a zaměření aplikace, její hodnocení z marketu i naši redakční zkušenost. 

Sledujte naše seriály s aplikacemi:

Diskuze (24) Další článek: Jak získat levná mobilní data (nejen) mimo EU? Stačí stáhnout aplikaci a koupit eSIM s předplaceným balíčkem

Témata článku: , , , , , , , , , , , , Oblíbený produkt, Produkt, Leták, Nákupní seznam, Aplikace, Supermarket, Kuki, Potraviny, App Store, Česká republika, Obchod, Řetězec, Super +,