Konečně to dává smysl. Nokia mění značení a uvádí 6 nových smartphonů

  • HMD Global kompletně přepracovalo portfolio a značení smartphonů Nokia
  • Nové telefony spadají do řad C, G a X
  • Nokia u telefonů slibuje dva roky updatů systému a až tři roky bezpečnostních aktualizací

Nokia dnes na tiskové konferenci dokončila transformaci svého smartphonového portfolia a navrch přihodila hned šest nových smartphonů! Nově v nabídce značky Nokia, jejíž výrobu obstarává společnost HMD Global, budeme vídat pouze tři řady. Řada C je určena pro nenáročné uživatele a začátečníky. Ale výrobce u ní vyzdvihuje náročnější testování v laboratoři, než je jinak běžné. Update systému nebude, aktualizace zabezpečení dorazí na telefony čtvrtletně a to po dobu dvou let.

Řada G má zaujmout co největší okruh uživatelů, a to i díky dvěma aktualizacím operačního systému a třech letech měsíčních bezpečnostních záplat. Řada X sdružuje to nejlepší, co může současná Nokia nabídnout, a to se třemi roky updatů Androidu a s rozšířenou tříletou zárukou. Zatím však nevíme, jak se s k této globální strategii postaví česká pobočka. Stejnou dobu budou telefony dostávat i měsíční updaty zabezpečení.

Klepněte pro větší obrázek

Nové značení má v portfoliu Nokie konečně udělat pořádek. Bude hned jasné předchozí a nástupnický model (např. nástupcem Nokie C10 bude třeba někdy v budoucnu Nokia C11). Čím vyšší první číslo je, tím vyšší můžete čekat hardwarovou výbavu. A protože začínáme na jedničkách a dvojkách, otevírá si Nokia cestu i k podstatně vybavenějším strojům. Ty však zatím nejsou na pořadu dne.

Ani ty špičkové modely však nenabídnou ty nejvýkonnější čipsety, pokud tedy hledáte smartphony se Snapdragonem 888, je třeba dívat se úplně jinde. Do popředí se však opět dostává slušná cena, která je sice „vykoupena“ slabšími procesory, jenže zbytek funkcí vypadá stále dost zajímavě. A navíc je novinek tolik, že si mezi nimi vybere snad úplně každý.

Diskuze (49) Další článek: AirTags nejspíš nebudou. Apple aktualizoval aplikaci Najít, dává prostor partnerům

Témata článku: Nokia, Android, Smartphony, Fotoaparát, HMD Global, MediaTek, Snapdragon, Nižší třída, NFC, Update, 3,5mm jack, Baterie, Čtečka otisků prstů, Portfolio, USB-C, Lowend, Android Go, Makro objektiv, Android 11, microSD, Čtyřnásobný fotoaparát, Mobilní čipsety, Zeiss, MicroUSB, Průstřel v displeji, Telefony s Androidem na Heureka.cz