Fráze „Ok, Google” zřejmě brzy nebude pro Asistenta nutná. Otázka, zda je to dobře

Někteří lidé mají ohledně využívání hlasových asistentů pochybnosti kvůli bezpečnosti. Obávají se, zda je náhodou telefon neodposlouchává. Jak začátkem léta Google vysvětlil pro server Android Authority, telefon uživatele opravdu poslouchá, ale audio analyzuje pouze lokálně v telefonu. V případě vyslovení fráze „Ok, Google” se pak nahrávka s dotazem (a několika sekundami před vyslovení fráze) odešle Googlu.

To se ale v budoucnu možná změní a tato typická fráze již nebude pro vykonání příkazů nutná. Server 9To5Google v dekompilovaném kódu poslední verze Google Asistenta v Google Play objevil ukázky neaktivních částí aplikace, které napovídají budoucí možné funkcionalitě.

V sekci zvané Quick Phrases (rychlé fráze) totiž půjde pro určité funkce vygenerovat další klíčová slova, na které bude telefon reagovat. Jak ukazují screenshoty, pro rozsvícení světel v domě tak bude například stačit říci „Turn the lights on“, a to bez prvotního vyslovení „Ok, Google”. Funkce zřejmě nemá ambice změnit fungování Google Asistenta, ale má uživateli urychlit používání častých frází. Zda a kdy se funkcionalita dostane na veřejnost, zatím nevíme.

Jak Google pracuje s hlasovými nahrávkami:

Diskuze (5) Další článek: Týden mobilně: Termokamera, projektor či televize. Jaké kuriozity okořenily nudné smartphony?

Témata článku: Google, , , , , , , , Vyslovení, Vylepšení, Okay, Asistent, Telefon, Pochybnost, Pro +, Fráze, Android Authority, Asisten, F +, Google Assistanta, Léto,