Koronavirus potrápil také LG, mobilní divize přesto umazala část ztráty

Koronavirus potrápil také LG, mobilní divize přesto umazala část ztráty

Společnost LG Electronics zveřejnila hospodářské výsledky za druhé kalendářní čtvrtletí letošního roku. Koronavirová pandemie dopadla i na tradičního jihokorejského výrobce, jemuž během dubna až června poklesly tržby meziročně o pětinu na 10,51 miliardy dolarů (cca 234 miliard korun). I přes pokles tržeb ale zůstala korporace v zisku, ačkoli i ten poklesl o 24 % na 405,7 milionu dolarů (cca 9 miliard korun). Firmu podržela zejména divize bílé elektroniky, mobilní divizi se alespoň podařilo snížit ztrátu.

Klepněte pro větší obrázek
Výsledky LG Electronics v 2Q 2020 podle jednotlivých divizí (Zdroj: LG)

Tržby z prodeje smartphonů poklesly meziročně o 19 % na 1,1 miliardy dolarů (cca 24,5 miliardy korun), proti prvnímu letošnímu čtvrtletí je to nicméně zlepšení o 31 %. Divize uzavřela čtvrtletí se ztrátou 169 milionů dolarů (cca 3,76 miliardy korun), což je zhruba o třetinu lepší výsledek než ve stejném období loni. Pokles tržeb byl podle výrobce způsoben nižší poptávkou ze strany zákazníků v důsledku globální pandemie.

Klepněte pro větší obrázek
Tržby mobilní divize meziročně klesly, proti předchozímu čtvrtletí jsou ale vyšší (Zdroj: LG)

Část ztráty mobilní divize se výrobci podařilo umazat díky pokračujícímu omezování marketingových výdajů a hlídání nákladů spojených s vývojem a výrobou nových zařízení. V aktuálně probíhajícím třetím čtvrtletí výrobce očekává zastavení poklesu tržeb díky dobře přijatému modelu vyšší třídy LG Velvet a obnovenému portfoliu smartphonů nižší třídy v řadě K.

Diskuze (1) Další článek: Qualcomm vyrazil na obranu Huawei. Naději skýtá i Trumpův odchod od kormidla

Témata článku: LG, Koronavirus, Statistika, Zisky, Hospodaření a finance, Byznys, Čtvrtletí, LG Electronics, Tržby, Dolar, Mobilní divize, Divize, Ztráta


Určitě si přečtěte