Koronavirus zrušil barcelonský MWC, největší veletrh s mobilními technologiemi na světě

GSMA právě oznámila, že ruší letošní ročník Mobile World Congressu. Barcelonský MWC je největší veletrh s mobilními technologiemi na světě a tradiční dějiště významných premiér smartphonů a další elektroniky. Začínat měl v pondělí 24. února. Na vině jsou rizika spojená s šířením koronaviru.

Vše ve vyjádření shrnuje John Hoffman, ředitel asociace GSMA, která akci pořádá: S ohledem na bezpečnost a zdravotní situaci v Barceloně a hostující zemi, GSMA zrušila MWC 2020. Globální obavy z epidemie koronaviru, rizika spojená s cestováním a další související okolnosti znemožnily konání akce. Naši partneři z hostujícího města rozumí a respektují toto rozhodnutí a budou pokračovat ve spolupráci na MWC 2021 a dalších ročnících. Naše myšlenky teď směřují k těm, kdo byli postižení epidemií v Číně a po celém světě.“

Koronavirus šíří zkázu po celém světě a vedle primárního zdravotního rizika čím dál více ovlivňuje také ekonomiku. V uplynulých dnech další a další firmy rušily účast na veletrhu MWC a bylo nevyhnutelné, aby pořadatel reagoval. Už v počátcích epidemie přijala GSMA řadu opatření, která měla eliminovat riziko šíření nákazy. Například účastníci cestující z Číny museli před zahájením veletrhu strávit dva týdny mimo Čínu, cestující z nejvíce postižených provincií Wuhan a Hubei byli z akce vykázaní úplně. Plánovalo se měření tělesné teploty u vstupu do areálu, dezinfekce a řada dalších.

Brzy však bylo zřejmé, že řešení bude muset být razantnější. Klíčové jednání o konání či nekonání letošního ročníku mělo proběhnout v pátek, nakonec však pořadatel zrušení oznámil už ve středu navečer.

Zrušení veletrhu pochopitelně znamená finanční ztrátu pro pořadatele, jeho partnery, ale i vystavovatele a účastníky, kteří již ve většině případů měli zajištěnou cestu a ubytování. Ztrátu utrpí i technologický svět. Výrobci budou muset najít nový způsob, jak představit své novinky, nevznikne mnoho nových kontaktů a synergií, které gigantická akce typu MWC přináší.

Obavy z šíření viru jsou na masové akci této velikosti jistě na místě. Koronavirus má podle aktuálních informací na kontě 42 tisíc nakažených, tisíc zemřelých a tato čísla neustále rostou. Z Číny, centra současné epidemie, v minulých letech přicházela odhadem polovina vystavovatelů. Statistická pravděpodobnost šíření viru by tedy byla značná.

Diskuze (17) Další článek: PŘEHLEDNĚ: Ceny a start prodeje nových Samsungů Galaxy v ČR

Témata článku: , , , , , Mobil World Congress, Epidemie, Šíření, Mobilní technologie, Největší veletrh, Veletrh, Dezinfekce, Šíření viru, John Hoffman, Riziko, MOBI