Kožená pouzdra Mujjo pro iPhone 13 lépe ochrání hrany telefonu i jeho masivní optiku

Nizozemská značka příslušenství Mujjo, která se v minulosti prosadila například rukavicemi pro ovládání dotykových displejů, přichází s vylepšenou řadou pouzder pro aktuální řadu iPhonů 13. Firma se zaměřuje i na sebemenší detaily, jako prošití kapsy na platební kartu, kůží potažené krytky tlačítek hlasitosti nebo tvarování otvoru pro tlačítko tichého režimu.

Hlavní vylepšení se odvíjí od podoby objektivů zadního fotoaparátu, které jsou zejména u iPhonů 13 Pro vystouplejší. Mujjo proto zvyšuje okraj pouzdra, aby se optika při odkládání telefonu neotloukla. Podobně je chráněna i displejová část, kde se kožený okraj zvedl o 1 mm nad okraj skla, kde vytváří vyvýšený ochranný rám.

Klepněte pro větší obrázek
Kožený kryt díky vyvýšenému okraji ochrání vystouplé čočky fotoaparátu

Dalším mezigeneračním vylepšením je zakrytí spodní hrany s výjimkou nabíjecího konektoru a reproduktoru. Funkčně tak nedochází k žádnému omezení, spodní hrana telefonu je ale lépe chráněná. Pouzdra Mujjo jsou vyrobena z kvalitní vyčiněné kůže a používáním časem získávají charakteristickou patinu. Vnitřní strana je lemovaná mikrovláknem se saténovým povrchem.

Na výběr jsou pro každý model iPhonu 13 tři barevné varianty (černá, hnědá, modrá) a kromě prostého krytu navíc i provedení s kapsou, kam lze uložit až 3 platební karty. Při nasazení krytu není dostupné magnetické přichycení MagSafe, bezdrátové dobíjení ale kryt neblokuje. Cena krytů začíná na 45 eurech, tedy zhruba 1150 Kč. Příslušenství prodávají i některé české e-shopy.

Marvelovské kryty pro smartphony Samsungu:

Váš názor Další článek: Nejlepší aplikace pro tento týden: Hlídač nadměrného sezení, správce hesel a co nedělat v roce 2022

Témata článku: , , , , Kožené pouzdro, Pro +, Platební karta, Pouzdro, Kryt, Hrana, Telefon, Optika, Okraj, Kůže,