Krabička poslední záchrany

Je univerzální, vždy po ruce, malá a levná. Stačí tužková baterie a váš mobil bude znovu žít. Vytáhne vás z bryndy.

Známe to všichni. Mobilu jednoduše dojde šťáva a je konec. …slovu psanému, mluvenému, hudbě, focení, internetu a třeba i navigaci. Ani ten nejlepší přístroj bez energie nezmůže nic a právě u těch technicky nejnabitějších je tento problém nejpalčivější.

Receptů je hned několik a možná i vy máte ten svůj. Někdo spoléhá na svoji paměť, jiný s sebou nosí nabíječku, další náhradní baterii, nebo rovnou záložní mobil. My jsme, vlastně náhodou, objevili elegantní, skladné, univerzální a hlavně levné řešení na krizové situace. Nese značku Doonio a v popisu čteme „Mobilní nabíječ na AA baterii“.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Když říkám, že je Doonio univerzální, myslím tím opravdu univerzální. Se správnou koncovkou dobijete staré i nové Sony Ericsson a Nokie, Siemensy a díky miniUSB i nespočet Windows Mobile komunikátorů
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Kovové eloxované pouzdro jen tak nezničíte. Nabíjení signalizuje červená dioda pod průhledným krytem

Název říká (zdá se) vše a tužkové baterie přece koupíte v každé trafice i v poslední vesnické samoobsluze. Touto myšlenkou jsem byl nadšen, a proto jsem z redakce ihned po rozbalení vyrazil najít nejbližší novinový stánek. Opravdu to netrvalo dlouho, úspěch se dostavil a já se vracel zpět se dvojicí tužkových baterií v ceně 5 Kč za kus. První šel na řadu postarší Qtek 8010 a... A ani se nezačal nabíjet. Nokia E90 sice nabíjení signalizovala, ale po dvou hodinách ji nešlo ani spustit. Se zklamáním jsem si vzpomněl na příhodu s kompaktním fotoaparátem, který s podobnými bateriemi nebyl schopen udělat ani jediný obrázek.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Co nejlevněji nakoupit, co nejlevněji nabít. Ne, tudy cesta nevede

Další kroky tedy vedly k zásuvce s technickými zázraky doby minulé. Na dně se povalovala nabíječka a několik AA akumulátorů s udávanou kapacitou 2100 mAh. S těmi už se celá věc podařila. Oba testovací telefony bylo ihned po připojení na nabíječku Doonio možné ihned zapnout a normálně používat. Dále vyvstává zásadní otázka, kolik energie jedna tužková baterie dodá. Letáček hlásá „dalších 24 hodin v pohotovosti“ a také „další 2 hodiny hovoru“. U takového Motofonu, Sony Ericsson J110i, Nokie 1110 a dalších jednoduchých modelů se tomu skutečně dá věřit. Ale i pět hodin pohotovosti se třemi minutami hovoru s „energetickým veležroutem“ – Nokií E90 – je možné považovat za hodnoty, které vám v nouzi vytrhnou trn z paty. Věřím, že s novou a kvalitní alkalickou baterií by byly provozní časy ještě mnohem dále.

V nouzi uchop váleček

Po prvním, poněkud naivním pokusu se nabíječka Doonio ukázala být užitečným pomocníkem. Jejím největším kouzlem je nevídaná kombinace jednoduchosti, univerzálnosti a ceny. My jsme jeden kousek viděli v nákupním středisku za nějakých 170 Kč a na internetu se dá koupit už od 161 Kč. Po ukončení testu jsem jednoduše uložil váleček se správnou redukcí na dno batohu. Bude tam vyčkávat na chvíli, kdy zapomenu dobít a dostanu se do stavu energetické nouze.

Diskuze (30) Další článek: O2 SIM karty zdarma: vyzkoušeli jsme

Témata článku: Příslušenství, Nokia E90, Sony Ericsson J110i, Váleček, Krabička, Jednoduchý model, Zach, Tužková baterie, Záložní mobil, Testovací telefon


Určitě si přečtěte