Amazfit chystá dva nové prémiové modely hodinek. Uvnitř budou stejné, navenek rozhodne tvar těla

  • Amazfit připravuje dva modely polochytrých hodinek vyšší třídy
  • GTS 4 a GTR 4 rozeznáte na první pohled podle tvaru těla
  • Ořezanou variantu GTS 4 Mini už potvrdil i sám výrobce

Amazfit v letošním roce uvede na trh nástupce loňských hodinek Amazfit GTR 3 a Amazfit GTS 3. Modely GTR 4 a GTS 4 na trh dorazí do konce roku, přičemž nabídnou podobný hardware, ale výrazně odlišný design. Vzhled a specifikace hodinek s předstihem odhalil web GSMArena.com.

Amazfit GTR 4 budou mít, dle samotného označení (R = round alias kulatý), 1,43" kruhový AMOLED displej s rozlišením 466 × 466 pix. Displej bude samozřejmě dotykový a bude podporovat režim Always On. Do stříbrného nebo černého hliníkového těla bude zasazeno boční doplňkové tlačítko a také korunka pro nastavování hodnot. Díky 475mAh baterii mají hodinky na jedno nabití při běžném používání vydržet až 12 dní. Tělo hodinek doplní kožený, silikonové nebo nylonové řemínky. 

Klepněte pro větší obrázek
Takto budou vypadat připravované hodinky Amazfit GTR 4

Amazfit GTS 4 nabídnou větší 1,75" AMOLED displej s rozlišením 390 × 450 pixelů. Displej bude obdélníkový, byť jeho rohy budou výrazně zakulaceny. Hliníkové tělo zůstává, včetně boční korunky a doplňkového tlačítka. Tento model hodinek bude mít tloušťku 9,9 milimetru a bez řemínku bude vážit 27 gramů. Na trh se dostane se silikonovými a nylonovými řemínky, a to v černé, růžovo-zlaté a hnědé barevné variantě. Díky menší 300mAh baterii se u tohoto modelu očekává výdrž maximálně týden, a to při běžné zátěži.

Výbava bude společná

Zatímco v designu se hodinky liší, uvnitř moc rozdílů nenajdete. V rámci uzavřeného systému od Amazfitu (Zepp OS 2.0) bude možné na displej hodinek umístit přes 200 ciferníků a vzhledu Always On. Samostatné aplikace z vlastního obchodu budou sice chybět, ale Amazfit i nadále počítá s cloudovými miniaplikacemi, mezi nimiž nemá chybět aplikace GoPro, Home Connect a několik dalších doplňků. V některých zemích budou hodinky vybaveny i hlasovým asistentem Alexa.

Hodinky zvládnou automaticky monitorovat až 150 sportovní režimů, k nimž navrch přihodí tréningové funkce a analýzy z ukončených cvičení. Dvoupásmová GPS zase zajistí, že v rámci venkovních aktivit bude na mapových podkladech vždy zaznamenána přesná trasa. Ze zápěstí díky mikrofonu a reproduktoru vyřídíte i telefonní hovory, ke smartphonu se hodinky připojí přes Bluetooth,


Nejoblíbenější hodinky od Amazfitu

Amazfit GTS 4 mini Amazfit GTS 4 mini
nabízí 105 obchodů za ceny od 1 897 Kč
Porovnat ceny
Amazfit T-Rex 2 Amazfit T-Rex 2
nabízí 81 obchodů za ceny od 4 478 Kč
Porovnat ceny
Amazfit GTS 4 Amazfit GTS 4
nabízí 100 obchodů za ceny od 3 708 Kč
Porovnat ceny
Amazfit T-Rex Pro Amazfit T-Rex Pro
nabízí 31 obchodů za ceny od 2 648 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené hodinky od Amazfitu


Měření zdravotních dat obstará snímač 4PD BioTracker 4.0, konkrétně se jedná o optický PPG snímač, který bude měřit srdeční tep, okysličení krve a úroveň stresu. Ve výbavě se zřejmě dále dočkáme i monitoringu spánku. Datum premiéry dvojice hodinek od Amazfitu, ani jejich koncovou cenu, však zatím neznáme.

První z nové řady

A zatímco se o dvou „čtyřkových“ Amazfitech pouze spekuluje, výrobce už jeden model hodinek v tichosti představil. Máme tím na mysli hodinky Amazfit GTS 4 Mini, které pyšní odolností 5 ATM, výdrží baterie až 15 dní či 1,65" AMOLED displejem. Tenké a lehké hodinky vydrží na příjmu až 15 dní, kontinuálně měří srdeční tep, okysličení krve a spánek a podporují až 120 sportů, z nichž sedm rozeznají automaticky.

Představení hodinek Amazfit GTS 4 Mini:

Diskuze (3) Další článek: Lokalizační služba od Samsungu slaví rekord. Do celosvětové sítě se zapojilo přes 200 milionů uživatelů

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Hodinky, GPS, Spekulace, Bluetooth, Amazon Alexa, Zepp OS, Měření, Amazfit, 5 ATM, Always On, Měření stresu, Polochytré hodinky, Spánek, Home Connect, GTR, GTS, Tvar těla, Tělo, Alexa, Displej, Amazfit GTS, Model, Amazfit GTR, Tvar, AMOLED displej