Krzr, Rizr, Razr Maxx: nová generace Motoroly

Motorola představila tři nové modely, které se pyšní příbuzenským vztahem ke slavným Razrům. Jsou to právoplatní nástupci a svůdná tenká těla se zřejmě znovu zalíbí. Kdo bude chtít, konečně si dopřeje i vysouvák s logem Moto anebo rychlá HSDPA data.
Krzr, Rizr, Razr Maxx: nová generace Motoroly | wikipedia

Motorole se daří, o tom není pochyb. Nejúspěšnější prodeje mobilních telefonů slaví značka právě nyní. Za druhé čtvrtletí 2006 se jí podařilo prodat 51,9 milionu mobilních telefonů, což je ve srovnání s minulým rokem 53% nárůst a o 12,4 % více než v průběhu prvního čtvrtletí tohoto roku. Prodeje jejího ikonického modelu Razr V3 překročily hranici 50 milionů kusů. Právě pro skvělé prodejní úspěchy Razru je tento mobil stále k mání v nezměněné podobě od jeho představení v srpnu 2004. Momentálně je k dispozici i upravená verze s označením V3i. Motorola je možná na dobré cestě porazit Nokii a stát se jedničkou na trhu (více zde).

Krzr K1 a Rizr: jen změníme konstrukci

To není šifra, tak se skutečně jmenují dva nově představené modely. Nedokážu odhadnout, jestli jsou krkolomná jména chytrým marketingovým tahem, anebo výplodem zběsilé mysli některého z pracovníků výrobce. Podobně se chová i HTC, příkladem budiž jejich smartphone STRTrk. Na každý pád, úspěch ultratenkých modelů je zdá se zaručen a po Motorole se pořádně otáčí i Samsung, nedávno představil uživatelům novou tenoučkou řadu Ultra.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola Krzr K1

Není proto divu, že Motorola nechce rozjetý vlak stavět a včera oficiálně ukázala celkem tři nové telefony, dvě véčka a jeden vysouvák. Všechny jsou co možná nejtenčí, designově svérázné. Následníka Razru V3 jsme tu a tam zahlédli pod kódovým označením Canary. Po schválení úřadem FCC bylo jasné, že model ponese jméno Krzr K1.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Obrázky z dokumentu FCC

Chtě nechtě novinka ztloustla a místo 13,9 milimetru původního Razru má Krzr v pase rovných 16 milimetrů. Na výšku si Krzr počítá 103 milimetrů. Šířka se zmenšila o 11 milimetrů na výsledných 42. Uvidíme, jak se bude K1 držet. Rozhodně se však nepůjde obejít bez hadříku, celá čelní plocha je lesklá a hladká. Pod ním je vnější pasivní CSTN displej s rozlišením 96 × 80 bodů.

Véčko se zavírá typicky do mohutné brady spodní části dolního křídla. Ta je lemována hrubým vroubkováním. Na levém boku je kolébka ovládání hlasitosti a programovatelné tlačítko SmartKey. Pravá strana má jediné tlačítko, a sice pro hlasové ovládání. Klávesnice zůstala věrná technice leptání, uspořádání je více podobné modelu V3x a změnily se předělové linky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Živé fotgorafie z doby, kdy se této Motorole říkalo ještě kódovým označením Canary 

Tip: více živých fotografií Motoroly Krzr K1 najdete zde

Motorola Krzr K1
Rozměry 103 × 42 × 16 mm
Hmotnost 102 g
Sítě GSM 850/900/1 800/1 900 MHz
Hlavní displej aktivní TFT, 176 × 220 pixelů, 262 tisíc barev
Vnější displej pasivní CSTN, 96 × 80 pixelů, 65 tisíc barev
Paměť 20 MB interní, slot pro paměťové karty microSD
Data GPRS třídy 12, EDGE třídy 12
Fotoaparát 2 Mpx, 8× digitální zoom, videozáznam MPEG4
Hudba Midi, MP3, AAC, AAC+, stereo Bluetooth profil
Všechny známé parametry telefonu najdete v katalogu mobilů

Kousek výš nekrytá optika vestavěného 2Mpx fotoaparátu. Ten zvládne pořídit i videosekvence ve formátu MPEG4, scénu bude možné digitálně až osmkrát přiblížit. Motorola do menu přidá samozřejmě editor obrázků. Bohužel chybí přisvětlovací dioda, tu má výsuvný Rizr. Oba telefony jsou funkčně naprosto shodné, mají 20 MB interní paměti a slot pro paměťovky microSD. Hlavní displej K1 a jediný Rizru mají oba po 176 × 220 obrazových bodech a dokáží vysvítit 262 tisíc barevných odstínů. To je na dnešní poměry nudný průměr a kdo chce víc, musí sáhnout po třetí novince, Rarzu Maxx.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Nová Motorola Rizr v černé...

Krzr K1 umí stahovat data prostřednictvím GPRS a EDGE ve třídách 12, Rizr je o dvě třídy níž. Oba postrádají infraport, nabízejí Bluetooth. Konektor miniUSB slouží pro připojení nabíječky nebo sluchátek. Jak je u posledních modelů Motoroly zvykem, hudbu si můžete do hlavy nechat poslat i prostřednictvím stereo Bluetooth profilu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
...modré a červené barvě

Výrobce je tradičně skoupý na informace o zahájení prodeje a ceně. Víme jen, že všechny tři novinky by se měly na českém trhu objevit do konce roku. Krzr K1 by měl být jediného barevného provedení – modrý. V případě Rizru si nový uživatel bude moci vybrat ze tří – rudé, černé a modré.

Včera v podvečer představila Motorola ještě jeden model, který nese označení Krzr K1m. Rozdílem oproti K1 je slabší fotoaparát s rozlišením 1,3 Mpx a senzorová tlačítka na předním krytu, která slouží k ovládání přehrávače hudby. Model K1m dostal místo modré na tělo černý „nátěr“.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola Krzr K1m

Motorola Rizr
Rozměry 106 × 46 × 16 mm
Hmotnost 115 g
Sítě GSM 850/900/1 800/1 900 MHz
Displej aktivní TFT, 176 × 220 pixelů, 262 tisíc barev
Paměť 20 MB interní, slot pro paměťové karty microSD
Data GPRS třídy 10, EDGE třídy 10
Fotoaparát 2 Mpx, přisvětlovací dioda, videozáznam MPEG4
Hudba Midi, MP3, AAC, AAC+, stereo Bluetooth profil
Všechny známé parametry telefonu najdete v katalogu mobilů

Razr Maxx: nejrychlejší data ve městě

Funkčně nabité je véčko s oficiálním názvem MotoRazr Maxx. Je to pokračovatel V3x. Čeští zákazníci si tak budou moci užít rychlého stahování u Eurotelu, který zatím jako jediný v ČR nabízí datové toky HSDPA. Razr Maxx je v nich doma, a to dokonce ve třídě 6, která umožní stahování rychlostí až 3,6 Mbps (v současnosti nabízí Eurotel poloviční rychlost). V těle o rozměrech 104 × 53 × 15,4 milimetru se skrývá ještě podpora klasického UMTS i GRPS a EDGE ve třídách 10.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
MotoRazr Maxx

Kdo je rád, může se těšit na videohovory, kromě zmiňované podpory 3G sítí je na vnitřní straně kloubu připravena druhá VGA kamerka. Hlavní fotoaparát jí dělá protinožce a je to stejný modul jako v Krzr K1 či Rizru, tedy dvoumegapixel s osminásobným digitálním zoomem (Rizr má pevnou ohniskovou vzdálenost). Nechybí přisvětlovací dioda ani posuvný přepínač makra.

Vnitřní displej má předpoklady být na pohled výborný – QVGA rozlišení a 262 tisíc barev na ploše 33 × 45 milimetrů. Vnější se také činí, 120 × 160 pixelů je na druhý zobrazovač solidní hodnota. Ve stylu LG Chocolate jsou na horním křídle véčka tři tlačítka pro ovládání hudebního přehrávače, senzorová, tyrkysově podsvětlená.

Motorola Razr Maxx
Rozměry 104 × 53 × 15 mm
Hmotnost 105 g
Sítě GSM 850/900/1 800/1 900 MHz; UMTS
Hlavní displej aktivní TFT, 240 × 320 pixelů, 262 tisíc barev
Vnější displej 120 × 160 pixelů, 65 tisíc barev
Paměť 50 MB interní, slot pro paměťové karty microSD
Data GPRS třídy 10, EDGE třídy 10, UMTS, HSDPA
Fotoaparát 2 Mpx, 8× zoom, přisvětlovací dioda, videozáznam MPEG4
Hudba Midi, MP3, AAC, AAC+, stereo Bluetooth profil
Všechny známé parametry telefonu najdete v katalogu mobilů

Diskuze (28) Další článek: Jak bude vypadat nová topomapa ČR pro Garminy (doplněno)

Témata článku: Motorola, Razr, Motorola Krzr K1, Motorola Razr, Motorola Razr Maxx, Motorola Razr V3, Nov, Ráz, Solidní hodnota, Nová generace, Motorol, Chytrý marketing, Rozjetý vlak, Programovatelné tlačítko, Rychlé stahování, Generace, Motor, Leptání, Canary, Posuvný přepínač, Gen


Určitě si přečtěte