Čekání stálo za to. Garmin Fénix 7 mají dotykový displej, větší solár a svítilnu

  • Garmin Fénix 7 se konečně dočkaly dotykového displeje
  • Solární panel v displeji zajistí ještě delší výdrž
  • Překvapením je řada Epix se stejnou výbavou ale AMOLED displejem

Dva a půl roku jsme čekali na novou generaci. Dva a půl roku se spekulovalo, co nového Garmin vymyslí, vždyť za poslední roky to byla jen pozvolná evoluce. Velký den je tu a Garmin příjemně překvapil! Garmin Fénix 7 má hromadu novinek! Jako bonus jsme dostali také Garmin Epix Pro, což je „Fénix s AMOLED displejem“.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Novinka má opět tři velikosti. Fénix 7S má průměr 42 mm, prostřední Fénix 7 má 47 mm, největší Fénix 7X má 51 mm a ve výbavě pár bonusů navíc.
Klepněte pro větší obrázek
Všechny můžete mít ve standardní verzi, se solárním článkem nebo se solárem, safírovým sklem a titanovým tělem.

Plocha solárního panelu je o polovinu větší než u předchozích modelů. Navíc je účinnější a elektronika lépe zachází s energií, takže „solární bonus“, který dostanete ke standardní výdrži baterie, je ve srovnání s minulou generací dvojnásobný.

Další zásadní novinkou je, že starý dobrý transreflexní displej dostal dotykovou vrstvu. Fanoušci aktuálních modelů však nemusí zoufat, k ovládání bude stále možné využít i tlačítka na boku. Dotykovou vrstvu je možné v různých situacích (workout, spánek atd) vypnout, takže se vyhnete nechtěným povelům. Velikost displeje se po destinkách palce liší podle modelu od 1,2" u modelu 7S až po 1,4" displej u modelu 7X.

Všechny tři velikosti mají bezkontaktní platby Garmin Pay a paměť o kapacitě 16 GB, jen u verze Saphire Solar je velikost dvojnásobná. Paměť v hodinkách lze použít pro uložení hudby nebo map. Kvalitní mapy TopoActive od Garminu jsou k dispozici zdarma, jen si v menu hodinek vyberete, který balík chcete stáhnout (všechny naráz se nevejdou).

Fénixy vždy vynikaly výdrží, i tentokrát je excelentní. Pomoci tomu navíc má i zmíněný solární panel. O jak velké prodloužení výdrže půjde, závisí na velikosti hodinek, stylu používání a aktivovaných funkcích. Hezky to vysvětlí následující tabulka:

Klepněte pro větší obrázek
Solární bonus dostanete, když budete denně tři hodiny na intenzivním slunci (screenshot: DC Rainmaker)

Hodinky mají samozřejmě vestavěnou GPS, přičemž novinkou je podpora pásma L5. I zde je safírová verze trochu zvýhodněná a zvládne využívat více pásem naráz, čímž by mělo být zvýšena přesnost polohy i rychlost. Hodinky jsou samozřejmě voděodolné (10ATM), podle toho však i zvažte, jaký chcete řemínek. Na výběr je silikonový, kožený, tkaný nebo kovový.

Svítilna na zápěstí

Největší hodinky Garmin 7X přináší ještě jednu unikátní novinku. Tou je integrovaná LED dioda. Tu lze použít jako svítilnu, ale díky zapnutí blikacího režimu či červeného světla může posloužit i jako signalizační světlo, pokud se půjdete za tmy proběhnout. Svítilna má dokonce volitelný stroboskopický režim, kdy při běhu mění barvy podle pozice ruky. Bíle svítí, když se ruka zhoupne nahoru a červeně, když se zhoupne dolů.

Klepněte pro větší obrázek
Jak moc to svítí? Dost. Snímek z blogu Garmin ukazuje radar Varia vzadu a hodinky Fénix 7X vepředu.

Všechny verze hodinek zvládají pokročilé měření různých sportů, měření srdečního tepu, míry stresu, spánku, ale i kyslíku v těle. Aplikace z Connect IQ lze poprvé instalovat rovnou z hodinek a naopak na velkém displeji mobilu lze ladit většinu nastavení hodinek.

Garmin Epix Pro. Když chcete AMOLED

S AMOLED displeji Garmin experimentuje v nižších řadách už pár let a spekulovalo se, jestli je použije také pro řadu Fénix. Garmin to udělal šalamounsky a rozhodnutí nechal na uživateli.

  • Chcete klasický transreflexní displej, který zobrazuje pořád, na slunci má geniální kontrast, ale ve tmě musíte aktivovat podsvícení? Je tu Fénix.
  • Chcete AMOLED s nádhernými barvami, který je však nutné pokaždé aktivovat a spotřebuje více energie? Pak je tu Epix Pro.

Hodinky jsou výbavou totožné s Fénix 7 (střední 47 mm varianta). I tenhle displej je dotykový, i tady lze dotykovou vrstvu deaktivovat. Jiná je pochopitelně výdrž. Hodnota 16 dní na jedno nabití ale nevypadá zle a je to jen o 2 dny méně, než Garmin udává pro Fénix 7.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Garmin Epix Pro (v zahraničí Epix 2)

V režimu Always-On hodinky vydrží nabité 6 dní. Výdrž už zde ale nijak nerozšíříte. Narozdíl od řady Fénix totiž postrádají solární článek. Zachovány byly ale všechny sportovní i chytré funkce 

Všechny představené novinky jdou do prodeje za velmi sebevědomé ceny. Základní nejmenší verze hodinek Garmin Fénix 7 i 7S startuje na 17 tisících Kč. Epix Pro startují na ceně 22 tisíc Kč, verze se safírovým sklíčkem vyjde na 24 490 Kč. Všechny hodinky je již dnes možné objednat i v Česku.

Model Standard Saphire Saphire Solar
Fénix 7s 16 990 Kč 19 490 Kč 24 490 Kč
Fénix 7 16 990 Kč 19 490 Kč 24 490 Kč
Fénix 7X x 21 990 Kč 29 490 Kč

Představení Garmin Fénix 7:

Diskuze (87) Další článek: Google spěchá se zprovozněním Android her ve Windows. Jaké budou minimální hardwarové požadavky?

Témata článku: Chytré hodinky, Hodinky, Garmin, USA, Fénix, Garmin Pay, Sport, Premiéra, Výdrž, Garmin Fénix, Garmin Venu, Kult, Connect IQ, Garmin Fenix, Displej, Obrázek, Veletrh, Dotykový displej, Solár, Česká republika, Garmin instinct, Výbava, DC Rainmaker, Svítilna, Fenix, Chytré hodinky Garmin na Heureka.cz22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Navrhli jsme si základní desku Bobík 32S2. Stálo to pár dolarů a za čtyři dny dorazila z Asie

Navrhli jsme si základní desku Bobík 32S2. Stálo to pár dolarů a za čtyři dny dorazila z Asie

** Dnes si ukážeme, že design tištěného obvodu zvládne i zelenáč ** Díky editoru EasyEDA si vystačíte s webovým prohlížečem ** Hotovou desku vyrobí hongkongský JLCPCB

Jakub Čížek
BastleníDIYPojďme programovat elektroniku
Horizon: Forbidden West bude mít jeden konec. Hráč ale může ovlivnit některé události

Horizon: Forbidden West bude mít jeden konec. Hráč ale může ovlivnit některé události

První letošní exkluzivita PlayStationu vychází už za pár týdnů a z Guerrilla Games k nám stále proudí nové informace. Tentokrát ohledně zakončení příběhu.

Martin Nahodil
Horizon: Forbidden WestPS5Exkluzivita
Utopili jste telefon? Ještě není vše ztraceno. Poradíme, jak ho zachránit

Utopili jste telefon? Ještě není vše ztraceno. Poradíme, jak ho zachránit

** Voděodolnost dnes ještě stále není samozřejmost u všech telefonů ** Polití či utopení tak může telefon nenávratně zničit ** Poradíme, co v takových případech dělat a jak jej zachránit

Martin Miksa
Tipy a trikyVideo
QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Podvodníci v Call of Duty Warzone mají novou zábavu. Létají v autech

Podvodníci v Call of Duty Warzone mají novou zábavu. Létají v autech

Stejně aktivně, jako Activision vymýšlí obranu proti hackerům vymýšlí i hackeři nové způsoby, jak zatopit normálním hráčům.

Michal Maliarov
Call of Duty: WarzoneBattle Royale
Velký update pro Fénixy. Šestá řada dostává vylepšené režimy, které se zalíbí zejména cyklistům

Velký update pro Fénixy. Šestá řada dostává vylepšené režimy, které se zalíbí zejména cyklistům

** Kromě premiéry Fenix 7 Garmin aktualizuje i starší řadu ** Téměř 15MB update se zalíbí zejména cyklistům ** V rámci updatu došlo i na opravy několika výrazných chyb systému

Martin Chroust
FénixAktualizace softwaruGarmin
Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Skládací telefony jsou stále docela nové a drahé, takže se nepoštěstí narazit na kus k popravě každý den. Tento má zničený vnitřní displej, ale jinak je funkční. Tak se pojďme podívat, jak to Samsung uvnitř vyřešil.

Jakub Michlovský
Ohebný displejSamsungPitva