Kvartální výsledku Applu poprvé bez počtu zařízení. Tržby z prodeje iPhonů klesají o 15 %

Kvartální výsledku Applu poprvé bez počtu zařízení. Tržby z prodeje iPhonů klesají o 15 %

Apple zveřejnil kvartální hospodářské výsledky za poslední kalendářní čtvrtletí 2018. Poprvé nejsou součástí zprávy počty distribuovaných zařízení. Jinak by firma musela přiznat poměrně zásadní pokles prodeje iPhonů, které se celkových příjmech firmy podílejí ze 62 %. To se ale poměrně jasně ukazuje i na tržbách z prodeje iPhonů, které spadly o 15 %.

Celkovou bilanci firmy zachraňují ostatní zařízení a služby, takže celkové tržby Applu poklesly meziročně pouze o 5 % na 84,3 miliardy dolarů. Po odečtení provozních výdajů vychází provozní marže firmy na stále mimořádných 38 %. Odečtením nákladů na investice, administrativu a daně vychází čistý zisk Applu za čtvrtý kvartál na 19,97 miliardy dolarů.

Klepněte pro větší obrázek

Z celé výsledovky Applu jsou po vypuštění čísel o počtu zařízení nejzajímavější tyto dva pohledy – tržby podle regionů a podle typu zařízení (služeb). Zde vidíme již dříve avizovaný propad prodejů v Číně a celkový pokles zájmu o iPhony. Naproti tomu Apple čím dál víc vydělává na službách a mimořádně se daří i skupině zařízení okolo nositelností a chytré domácnosti. Po uvedení nové generace iPadů se podařilo oživit i zájem zákazníků o tablety.

Diskuze (8) Další článek: Smartphony Xiaomi získávají novou funkci. Nyní je můžete odemykat skenem obličeje

Témata článku: Apple, Čína, Hospodaření a finance, Byznys, Zisky, Peníze, Investice, Pop, Zájem zákazníků, Prodej, Odečtení, Zařízení, Dolar, Typ zařízení, Pokles prodeje, Tržby, Počet zařízení, Kvartální výsledekJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny