Lenovo G900: dva procesory, 260 000 barev na displeji

Nový komunikátor Lenovo G900 má podobnou konstrukci jako oblíbená Motorola Accompli, ale nabízí dvojici procesorů. Jeden pro telefonování a druhý pro funkce kapesního počítače.
Lenovo G900: dva procesory, 260 000 barev na displeji

Motorola Accompli si svou nadčasovou konstrukcí získala nejednu spřízněnou duši mezi uživateli. Však měla také proč. V relativně malém těle přístroje dokázala vtipně zkombinovat funkce kapesního počítače s mobilním telefonem. Co se týče rozměrů, nevybočoval výsledný produkt z běžných hodnot tehdejších mobilních telefonů. A to byla jedna z největších výhod.

Motorola však mnoho zásadních změn s modelem Accompli zatím neprovedla, musíte si počkat na model A760 postavený na operačním systému Linux.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Úplně jiný postoj zaujal k problému čínský výrobce Legend, promiňte – Lenovo, tak zní jeho současné označení. Již v srpnu hodlá představit pětici nových telefonů, z nichž největší zájem poutá model Lenovo G900, který je konstrukčně hodně podobný zmiňované Accompli. Stejně jako ona má velký (176 x 220 pixelů), ale barevný displej s rozlišením 260 tisíc barev. Displej je chráněný plastovým krytem s průhledným okénkem, které umožňuje zjistit, kdo volá nebo si přečíst celý obsah textové zprávy bez nutnosti otevřít kryt.

Uvnitř se liší

Zásadní a velmi zajímavou odlišnost tvoří vnitřní konstrukce reprezentovaná dvojicí samostatných procesorů. Jeden je určen pro potřeby telefonování a druhý pro funkce PDA. Tímto způsobem se výrobce snaží zrychlit odezvu a kvalitu práce s tímto přístrojem.

Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek

Lenovo G900 může svým uživatelům nabídnout ucházející kapacitu telefonního seznamu. Do jeho útrob se vejde až 1000 kontaktů z vícepoložkového seznamu. Pro textové zprávy je vyhrazeno dvě stě paměťových pozic. Přestože nové Lenovo není vybaveno vestavěným digitálním foťáčkem, můžete vesele fotografovat pomocí foťáčku, který lze dokoupit ve formě připojitelného příslušenství. V tom případě budete moci uložit až 500 snímku pro pozdější využití v multimediálních zprávách MMS. Při vyslovení slova MMS se většině vás zároveň vybaví také GPRS. Zde v nejnabroušenější formě třídy 10 - tedy 4 + 2.

Pomyslnou třešničkou na dortu je pak integrovaný klient elektronické pošty. Všechny parametry nejsou zatím dostupné a proto nebudeme raději spekulovat. Jisté je ale 40hlasé polyfonní vyzvánění, barevné odlišení volajících nebo sedm připravených her.

Se standardní baterií Li-Pol (650 mAh) můžete s G900kou telefonovat až 3,5 hodiny nebo zůstat na příjmu po dobu až 120 hodin. Bohužel není v plánu expedovat nové Lenovo G900 mimo asijské trhy. Tudíž se zde s ním asi nesetkáte.

Diskuze (3) Další článek: Budoucnost je jasná – mobil a televize v jednom

Témata článku: Lenovo, Lenovo, Samostatný procesor, Procesor, Vnitřní konstrukce, Displej, Proces, Bar, Výsledný produktVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Windows 10 budou automaticky blokovat potenciálně nežádoucí aplikace. Jak ochranu vypnout?

Windows 10 budou automaticky blokovat potenciálně nežádoucí aplikace. Jak ochranu vypnout?

** Windows 10 budou blokovat potenciálně nežádoucí aplikace ** Dosud bylo rozhodnutí na uživateli, nyní MS funkci zapíná všem ** Ukážeme vám, jak blokování nežádoucích aplikací vypnout

Karel Kilián
Windows DefenderWindows 10Operační systémy