Letní dovolená je peklo pro mobily i jejich baterii. Na tyto věci byste si měli dát pozor

  • Dovolená bývá klidné období pro lidi, ale nepříjemné pro smartphony
  • V těchto dnech totiž zažívají zátěž, která pro ně není příjemná
  • Poradíme, na co si dát pozor

Blíží se letní sezóna a s ní i neodmyslitelné dovolené. Na tu si lidé jezdí odpočinout od náročné práce, nicméně jejich smartphony v těchto dnech paradoxně čekají krušné časy. Poradíme, na co je dobré si (nejen) při dovolené dávat pozor.

Pozor na vodu a vlhko

Letní dovolená je častokrát spojená s pobytem u vody. I obyčejná návštěva pláže či bazénu ale může váš telefon nenávratně poškodit, pokud se přístroj dostane nějak do kontaktu s vodou. To se týká zejména těch nejlevnějších telefonů, které dnes stále nejsou narozdíl od většiny těch dražších nijak voděodolné. 

Klepněte pro větší obrázek
Voda může telefonům velmi uškodit. Ta slaná je problém dokonce i pro voděodolné smartphony.

Ale i těm voděodolným může voda ublížit, a to zejména u moře, kde je voda plná soli minerálů, které po kontaktu s telefonem může způsobit oxidaci. Stejně tak telefonu neudělá radost polití nějakým sladkým nápojem, když se budete na dovolené občerstvovat. Cukr může zaleptat kontakty a také může vést k poškození telefonu. Dobrou ochranou je v těchto letních například využití voděodolného pouzdra.

Diskuze (20) Další článek: Test Samsungu Galaxy Z Flip3 je u konce. Pant véčka přežil dvojnásobek deklarovaného počtu přeložení

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , , , , , , Sněžka, Telefon, Nadmořská výška, Pozor, Dovolená, Voda, Letní dovolená, Výška, Písek,