Nejzajímavější telefony, které se představí letos o prázdninách. Samsung, OnePlus, Google, Nothing...

  • Všichni vyrážejí na dovolené, mobilní výrobci však mají na pilno
  • Chystají řadu letních mobilních premiér
  • Spousta z nich je navíc oproti loňsku o dost uspíšená

Na mobilní premiéry bývá bohatá zejména první polovina roku. Nejen mobilní rok odšpuntuje lednový veletrh CES, na nějž navazuje březnový veletrh MWC v Barceloně. A v prvních měsících roku se výrobci předhánějí i se svými samostatnými mobilními premiérami. Prázdninové měsíce bývaly měsícem relativního „mobilního klidu“, to však letos neplatí. Své premiéry uspíšil, jak Samsung, tak Google, a zapomenout nemůžeme ani na Apple, které by měl nové iPhony ukázat hned ze startu babího léta.

V průběhu letošních prázdnin se nudit nebude, a to ani vy, protože je rozhodně na co se těšit. Velké letní premiéry startují velmi brzy...

CMF by Nothing

Telefon se šrouby na zádech, sluchátka a hodinky.

Začínáme doslova za pár hodin. Podznačka Nothingu, CMF by Nothing, vyrukuje se svým smartphonem CMF Phone 1, který bude cokoliv jen ne tuctový telefon. Premiéra je v plánu na dnešek 8. července v 11:00 hod. středoevropského času, a to v podobě tzv. „Nothing Community Updatu“. U běžných Nothing Phonů nás zaujala blikající záda, a CMF Phone 1 bude chtít opět uchvátit zejména zadní stranou.

Klepněte pro větší obrázek
Záda telefonu CMF Phone 1 – to jsme u smartphonů ještě neviděli

Výrobce ji nabídne v oranžové, černé, modré a mint. Nejzajímavější je však provedení zad, které budu čtyři „šrouby“, do nichž bude možné přimontovat různé doplňky, např. kryty nebo přídavnou powerbanku. Hovoří se i o tom, že budou záda snadno vyměnitelná. Šroubovací bude i „kolečko“ v levém spodní části zad, do něhož umístíte držák poutka nebo stojánek. Má na sobě vyražené „plusko“, to abyste mohli kolečko snadno demontovat. Přibalený šroubovák sdílí své tělo se špendlíkem pro vytažení bočního šuplíčku. A pokud si kolečko na zádech necháte, bude sloužit k úpravě hlasitosti.

Telefon by měl pohánět procesor Mediatek Dimensity 7300 5G s 8GB RAM. 6,67" AMOLED má mít jas až 2 000 nitů, obnovovací frekvenci 120 Hz a poddisplejovou čtečku otisků prstů. V průstřelu bude čekat 16Mpx selfie, hlavní foťák na zádech bude mít rozlišení 50 Mpx (F1.8). Do telefonu s odolností IP52 by se měla dostat 5 000mAh baterie se slibem dvoudenní výdrží. 

Klepněte pro větší obrázek
Hodinky CMF Watch Pro 2 dostanou vyměnitelné rámečky

Mimo smartphonu se můžeme těšit na hodinky CMF Watch Pro 2 s vyměnitelnými displejovými rámečky a na zcela bezdrátová sluchátka CMF Buds Pro 2. CMF už koncem loňského roku rozšířila svou distribuci i do Česka, a tak je s předstihem jasné, že novinky se budou, minimálně u vybraných prodejců, nabízet i u nás.

Diskuze (11) Další článek: Místo jako žádné jiné. Noplace je žádanou kombinací Myspace a Twitteru pro mladou generaci

Témata článku: Apple, Google, Honor, Nothing, Oneplus, Samsung, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,