Levi's: ocelová perla se jménem džínů

Vhodnější mobil do kapsy od džínů byste asi nenašli. Ale není jen na ozdobu, zaujme i svou solidní výbavou.

Na trh se chystá další designový telefon s mocnou značkou. Po takových kouscích jako LG Prada nebo Motorola V3i Dolce & Gabbana,či telefonech zvučných jmen jako je Porsche, Hummer nebo dokonce NBA, přichází se svým speciálním mobilem i světoznámý výrobce džínů, firma Levi Strauss. Příprava tohoto telefonu byla oznámena již minulý rok.

Vyzdobený jako džíny

Firma Levi’s byla založena v roce 1873 Levi Straussem, což je osoba, které vděčíme za vynález modrých džínových kalhot. Zajímavou informací je i to, že jsou to nejúspěšnější, nejznámější anejčastěji napodobované produkty v historii oděvů, které se prodávají ve víc než stovce zemí světa. Tolik oficiální informace. Samozřejmě nelze očekávat, že by si Levi's sám vyvíjel nějaký mobilní přístroj. Mobil Levi's proto vznikl ve spolupráci se společností ModeLabs Group, specializující se na tvorbu netradičních kolekcí mobilních telefonů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Samotný přístroj se dá charakterizovat jako mobilní telefon malých rozměrů a klasické konstrukce, přičemž vzhledově silně připomíná „kalkulačku“ Samsung SGH-P300. Tělo je vyrobeno z nerez oceli a opatřeno ozdobami v podobě cvočků. Na spodní hraně telefonu je očko pro uchycení dlouhého odepínacího řetízku, kterým si můžete vašeho miláčka připevnit na džíny, případně k batohu. Zadní strana je osazena 2MPx fotoaparátem se zoomem a možností natáčet video. O zobrazení se stará 1,8 palcový displej s 256 tisíci barvami u něhož se mi prozatím nepodařilo zjistit rozlišení.

Jelikož je telefon Levi's prezentován jako módní doplněk pro mladé, nemohou mu chybět alespoň základní multimediální funkce. Ty zde zastupuje FM rádio, MP3 a video přehrávač a také potěší Bluetooth s podporou profilu A2DP. Paměťový prostor bude obstarávat microSD karta až do velikosti 1 GB.

Na podzim i u nás

Telefon bude pracovat v sítích GSM třech pásem, datové přenosy zajistí GPRS. Levi's mobil bude k dostání s metalizovaným stříbrným, černým a měděným krytem, pro ženy byl speciálně navržen zářivě stříbrný a pískový model se zrcadlovým displejem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Mobil Levi's se bude prodávat ve vybraných evropských obchodech Levi's za cenu 400 až 500 eur, tedy něco kolem dvanácti a půl tisíce korun. Na český trh bude s největší pravděpodobností uveden u příležitosti otevření nové značkové prodejny Levi's v pražském Palladiu v listopadu tohoto roku.

Pokud vás tento telefon zaujal, prohlédněte si video.

Mobilní telefon Levi's ve zkratce:

  • sítě: GSM (900/1800/1900 MHz)
  • datové přenosy: GPRS třídy 10
  • displej: 262 tisíc barev, úhlopříčka 1,8 palců, aktivní TFT
  • fotoaparát: rozlišení 2MPx, digitální zoom
  • paměť: interní paměť, dále rozšiřitelná kartami MicroSD až do 1GB
  • konektivita: Bluetooth 2.0 (A2DP)
  • ostatní funkce: FM rádio, MP3 a video přehrávač, odepínací řetízek
Diskuze (13) Další článek: GPS-Buddy: někdo se dívá (test)

Témata článku: LG Prada 3.0, Ocel, Evropský obchod, Levi's, Džíny


Určitě si přečtěte