Levnější hovory s Go a nová sekundová tarifikace

Eurotel připravil a představil dvě novinky pro uživatele jeho předplacené služby Go. Přináší jim u běžně dlouhých hovorů mnohem výhodnější tarifikaci po vteřinách a zlevňuje večerní hovory z některých Go tarifů o polovinu. Aktualizováno.
Levnější hovory s Go a nová sekundová tarifikace

Počátek letošního roku je bezesporu dobou neklidnou a současně obdobím více než bohatým na nejrůznější „překvápka“ ze strany mobilních operátorů. Ještě ani neopadl rozruch způsobený změnami v síti T-Mobile a již tu máme další cenové změny. Tentokrát však pochází od Eurotelu a na rozdíl od konkurence jde jistě o změny k lepšímu. Posuďte ale sami:

Sekundová tarifikace je tady!

Snad všichni uživatelé předplacené služby Go již nějakou dobu touží a volají po zavedení sekundové tarifikace – tedy takové, kde po provolání první minuty je cena hovoru účtována přesně podle jeho skutečné délky a nikoliv podle Klepněte pro větší obrázekzapočatého časového úseku. Tak tomu totiž bylo u Go až doposud a ačkoli to tak na první pohled nemusí vypadat, při běžně dlouhých a častých telefonátech dokáže sekundová tarifikace uspořit poměrně zajímavé částky.

Ovšem vše není tak růžové, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jedno „ale“ totiž můžeme vidět ve skutečnosti, že sekundová tarifikace je určena pouze pro majitele tarifů Fun Go a Quatro Go – majitelé Original Go přijdou zkrátka a buď budou muset změnit svůj tarif nebo se vzdát výhod tohoto způsobu tarifikace. Můžeme se jen dohadovat o důvodu tohoto omezení; pokud bychom byli přehnaně skeptičtí, mohli bychom za tímto krokem vidět nenápadnou snahu o „převedení“ uživatelů nejstarší Eurotelího předplaceného programu na některý z tarifů novějších. Pravda však bude spíše taková, že Eurotel zřejmě chce nechat uživatelům šanci výběru i v případě, že jim sekundová tarifikace výhodnou nepřipadá. 

To druhé "ale" zde mohou vidět ti uživatelé mobilních telefonů, kteří místo hovorů s druhou stranou používají převážně větné útržky a tudíž se zvládnou vyjádřit za méně než půl minuty. Přestože stěží můžeme třicet sekund považovat za dostatečný čas pro vyřízení běžného telefonního hovoru (kterým nemyslím strohá sdělení typu "Už jsem na místě, pospěš si..."), jistá část telefonistů tuto možnost využívá. Těmto lidem se pak jejich hovory prodraží, protože místo poloviny minuty se jim zaúčtuje první minuta celá. Ale což, alespoň budou mít důvod neodbývat své známé tak krátkým časovým úsekem.

Dva měsíce za polovic

Změna způsobu tarifikace však není jedinou novinkou určenou předplacenkářům sítě Eurotel. Tentokrát pro všechny tři tarify (Original, Quatro i Fun) bez výjimky je určena nová dvouměsíční akce, která naplno propukne již patnáctého ledna tohoto roku a umožní vám volat po večerech výrazně levněji. Když říkám výrazně, tak tomu věřte, protože plnou padesátiprocentní slevu tak jistě mohu bez obav nazvat. Jeden příklad za všechny: například u tarifu Quatro Go zaplatíte za minutu hovoru mezi osmou hodinou večerní a půlnocí pouze 1,35 koruny do pevné sítě a sítě Eurotel, do ostatních sítí se dovoláte za 3,95 koruny. U tarifu Fun Go zaplatíte v této době pouze 3,30 koruny při hovoru do všech mobilních i pevných sítí.

Přestože obě novinky jsou pro uživatele bezesporu výhodné, je více než podezřelé načasování spuštění těchto akcí. Nyní, když je poměrně značné množství konkurenčních zákazníků minimálně rozladěno postupem jejich mobilního operátora se více než kdy jindy poohlížejí po nabídkách konkurence a více než kdy jindy jsou citliví ke kladným změnám, které jak sekundová tarifikace, tak padesátiprocentní sleva na večerní hovory jistě jsou.

Přestože je známo, že příprava podobných akcí je dlouhodobou záležitostí, v případě marketingu Eurotelu nikdy není problém pozorovat pružné reakce na změny na mobilním trhu. A tak to má být v každém zdravě konkurenčním prostředí – a nám uživatelům nezbývá nic jiného, než se těšit na nabídku Oskara, který zřejmě také nenechá tuto vhozenou rukavici bez povšimnutí.

 

Diskuze (132) Další článek: Eurotel mění ceny mobilů

Témata článku: Operátoři, O2, Nov, Hovor, TarifVybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

** Levné smartphony se už dávno staly spotřebním zbožím ** Použitelný telefon se dá koupit už za dva tisíce korun ** Vůbec poprvé se do výběru dostaly telefony s 5G

Martin Miksa
Nižší třída
Recenze systému Android 12. Největší skok správným směrem za poslední roky. Zatím ale jen pro někoho

Recenze systému Android 12. Největší skok správným směrem za poslední roky. Zatím ale jen pro někoho

** Android 12 je zatím graficky i funkčně nejjednotnější verze ** Vylepšuje zejména soukromí a práci s oprávněním aplikací ** Na jiných telefonech než Pixelech bude zážitek odlišný

Vladislav Kluska
Material YouAndroid 12Google
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

** Obě největší mobilní platformy mají svůj tábor skalních příznivců ** Ti mají jasno, proč je právě iOS nebo Android jediný správný systém ** Tady je několik důvodů, proč jablíčkáři nechtějí o robotech ani slyšet

Martin Miksa
SmartphonyiPhoneAndroid
Rychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

Rychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

** V případě problémů s Android telefonem si hned vzpomeňte na režim Safe Mode ** V tomto módu se vypnou všechny vámi stažené aplikace ** Systém se zrychlí a zbaví chyb, jeho využití ale bude omezené

Martin Chroust
Nouzový režimAndroid
Evropská komise to vidí jasně. Česko má jednoznačně nejdražší mobilní tarify v celé EU

Evropská komise to vidí jasně. Česko má jednoznačně nejdražší mobilní tarify v celé EU

** Česko „kraluje“ žebříčku zemí s nejdražšími mobilními službami ** Evropská komise srovnala ceny ve všech 27 zemích EU ** Když se nepočítají neomezené tarify, vychází nabídky našich operátorů katastrofálně

Jan Láska
Předražené službyEvropská komiseTarify a mobilní služby